Nowy czynnik wzrostu stworzony wyłącznie dla Colway!

Kiedy skóra się starzeje…

Starzenie się skóry to naturalny proces, który polega na znaczącym zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek skóry – fibroblastów, co spowalnia wiele procesów regeneracyjnych w skórze, prowadząc do utarty jej zdolności adaptacyjnych.

Na wygląd naszej skóry wpływ mają nie tylko czynniki związane z procesami naturalnego starzenia się skóry, ale też te związane z naszym trybem życia i środowiskiem, w jakim na co dzień przebywamy.

Wewnętrzne i zewnętrzne starzenie się skóry

Czynniki wewnętrzne, czyli te związane z procesami naturalnego starzenia się, zapisane w naszych genach, odpowiadają za:

 • powstrzymanie podziałów komórek,
 • zmniejszenie ilości kolagenu w skórze w czasie (1% utarta kolagenu/rok),
 • wzrost degradacji kolagenu w skórze u osób powyżej 45. roku życia, z rosnącą tendencją do jej dalszego rozrzedzania nawet o 20% u osób powyżej 55. roku życia,
 • rozluźnienia włókien kolagenowych i elastyny w wyniku ich uszkodzenia.

 

 

Wymiana Kolagenu w Organizmie Czlowieka
Z wiekiem ilość produkowanego przez organizm kolagenu spada…(autor: J. Sułyk)

 

 

Czynniki zewnętrzne powodują dodatkowo degradację włókien kolagenowych, elastyny, lamininy, kwasu hialuronowego oraz innych kluczowych elementów skóry – fibroblastów.

Zaliczamy do nich m.in:

 • promieniowanie UV (ekspozycja na słońce),
 • promieniowanie jonizujące (komputery),
 • palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska,
 • niewłaściwa pielęgnacja skóry.

Jak widzimy, nie możemy zrzucać całej odpowiedzialności za wygląd naszej skóry na upływający czas, czy złe geny. O kondycji naszej skóry decyduje również świadomość jak o nią dbać i wykorzystywanie tej wiedzy w praktyce 😉

Zagłębmy się w przyczyny, by wygrać ze skutkami

By poznać procesy starzenia i spowalniać ich działanie, musimy zejść na poziom komórkowy. Spośród komórek budujących naszą skórę, najistotniejszą rolę odgrywają fibroblasty.

Produkują one kolagen, elastynę, lamininę oraz kwas hialuronowy.

Powstałe z kolagenu, elastyny i lamininy włókna strukturalne budują w skórze specyficzne rusztowanie, które sprawia, że skóra jest zwarta, elastyczna i odporna na rozciąganie.

Kwas hialuronowy spaja te włókna, dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody, zapewniając skórze właściwe nawilżenie.

Fibroblasty posiadają na powierzchni białka uczestniczące w procesach przylegania, integrują więc ze sobą inne komórki skóry oraz składniki substancji międzykomórkowej.

Dzięki wysokiej aktywności komórkowej są one zdolne do bardzo częstych podziałów komórkowych, co zapewnia skórze szybkie procesy regeneracyjne.

Jednak wraz z wiekiem aktywność komórkowa fibroblastów ulega zmniejszeniu…

Funkcjonalność włókien kolagenu, elastyny i lamininy zdecydowanie pogarsza się, co prowadzi do dużych modyfikacji ich struktury, a w rezultacie jej zniszczenia.

W wyniku stopniowego zanikania tego swoistego rusztowania skóry, traci ona swą sprężystość i naturalną gładkość, staje się cieńsza, sucha i z wyraźnymi zmarszczkami.

Aktywne fibroblasty gwarancją pięknej i młodej skóry

Aktywacja fibroblastów w skórze musi być jednak specyficzna, ściśle ukierunkowana, aby przyniosła pożądany efekt. Odpowiedzią są tu czynniki wzrostu (ang. Fibroblast Growth Factor – w skrócie FGF), za które w 1986 roku naukowcy Stanley Cohen i Rita Levi-Montalcini otrzymali Nagrodę Nobla.

————————————————————————————————-

O samych FGF więcej przeczytasz w moim wcześniejszym wpisie. Znajdziesz tam również filmy WIDEO, porównujące „normalne” życie fibroblastów i tych poddanych FGF 🙂

————————————————————————————————

W skrócie mówiąc czynniki wzrostu są to małe, wyspecjalizowane białka, które działają za pośrednictwem receptorów, zlokalizowanych na powierzchni komórek docelowych.

Dzięki temu dochodzi do aktywacji wielu szklaków sygnalnych, które prowadzą do biosyntezy wielu funkcjonalnych białek, zwłaszcza tych, których zaczyna brakować (np. kolagenu i elastyny).

FGF to jedne z najdroższych i najefektywniejszych substancji stosowanych w kosmetykach anti-age.

FGF-1 / MicroTransDerm – Czynnik Wzrostu Specjalnie dla Colway

Zdaje mi się, że polskie odkrycia są wciąż mało znane, choć często są to rzeczy niesamowite w skali światowej. Od razu przychodzi mi na myśl hydratowany, polski kolagen, który przez niemal 20 lat był zapomniany, do czasu gdy właśnie Colway nie pokazało go szerzej światu.

Colway, jako całkowicie polska firma, w ostatnim czasie nawiązał wyjątkowo cenne przyjaźnie z ludźmi nauki – prawdziwymi pasjonatami,  a także całymi firmami i laboratoriami, w których dzieją się rzeczy biochemicznie niezwykłe 🙂

Jednym z takich firm jest Cell Line Research z Wrocławia, w której to laboratorium, w ciągu zaledwie kilku miesięcy opracowano indywidualną wersję stworzonego i opatentowanego w Polsce czynnika wzrostu fibroblastów – FGF-1 / MicroTransDerm.

Jest to obecnie jeden z najlepszych komponentów w tej grupie na świecie. Cena rynkowa tego typu produktów rzadko kiedy jest niższa, niż 100 tys. USD za 1 kg.

Żaden kosmetyk na świecie nie ma i nie będzie miał go w swoim składzie. Poza kosmetykami Colway oczywiście 😉

Już wkrótce znaleźć go będzie można w Eliksirze Pod Oczy. (aktualizacja – już możesz go nabyć 🙂 )

Teraz rzeczy bardziej skomplikowane 😉

FGF-1/MicroTransDerm:

 • to białko globularne, zbudowane ze 155 aminokwasów, o masie molekularnej 17,3 kDa.
 • na poziomie komórkowym działa poprzez aktywację swoistego receptora obecnego na powierzchni fibroblastów skóry, specyficznie aktywuje wiele szklaków sygnalnych, które prowadzą do biosyntezy białek macierzy międzykomórkowej – kolagenu, elastyny, lamininy oraz kwasu hialuronowego,
 • wybiórczo stymuluje geny, których produkty białkowe są odpowiedzialne za naprawę uszkodzonych komórek skóry,
 • stymuluje także proliferacje i migracje fibroblastów i wzrost komórek macierzystych skóry,
 • powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych,
 • jest silnym antyoksydantem.

Co ciekawe FGF-1/MicroTransDerm aktywuje również inne czynniki wzrostu:

fgf

Pierwsze kompleksy z grupy FGF-1  powstały zaledwie kilka lat temu w USA.  Każdy rok przynosi kolejne i kolejne udoskonalenia.

Polskie laboratoria są w tym względzie w czołówce światowej. FGF-1/ MicroTransDerm to produkt, jaki przez co najmniej kilka lat będzie awangardowym. Można na jego bazie śmiało stworzyć linię kosmetyków anti-age, której miejsce będzie długo na najwyższej półce asortymentowej 🙂

 

Właściwości FGF-1/ MicroTransDerm:

 • przeciwzmarszczkowe
 • przeciwstarzeniowe
 • utrzymujące elastyczność skóry
 • zmniejszające procesy starzenia się skóry
 • modulujące procesy regeneracji skóry
 • odmładzające komórki naskórka
 • odbudowujące uszkodzoną skórę
 • odmładzające mieszki włosowe
 • odpowiadające za produkcję nowych włosów
 • zapobiegające wypadaniu włosów i łysieniu

 

Pierwsze oznaki starzenia się – okolice naszych oczu

Pierwsze oznaki związane ze starzeniem się skóry najszybciej i najczęściej pojawiają się w okolicach oczu. Skóra tam jest wyjątkowo delikatna i cienka. W tych miejscach jest ona pozbawiona właściwych gruczołów łojowych, co naraża ją na wysuszenie oraz szybką utratę wilgotności.

Mięśnie wokół oczu pracują niezwykle intensywnie i nieprzerwanie w ciągu całego dnia, prawie w każdej sekundzie, wykonując niemiłosiernie ciężką pracę przy okazji każdego uśmiechu, grymasu bądź po prostu mówienia.

Nieświadome mruganie stanowi dodatkowe 17 tysięcy ruchów na dobę, włączając w to również niewyczerpalny repertuar ruchów mimicznych naszych oczu.

Wokół oczu szybko pojawiają się więc zmarszczki. Towarzyszą im worki pod oczyma. Oczy są często mocno podkrążone i pojawia się „zmęczony wygląd” (ang. tired look).

Dlaczego ? 

Jest to wynik nienadążania naszej skóry za wysokim tempem pracy mięśni wokół oczu oraz zmiennych i często niekorzystnych warunków środowiskowych, odpowiedzialnych za jej wysuszanie.

Wystarczy, że ilość któregokolwiek z czwórki: kolagen, elastyna, laminina, kwas hialuronowy spadnie, a skóra staje się mniej jędrna, bardziej wiotka z tendencjami do częstego wysuszania się. To najszybsza droga do starzenia…

Na szczęście na rynek już trafił nowy, przełomowy Eliksir Pod Oczy Colwayw swojej zupełnie Nowej Formule zawierający  FGF-1/ MicroTransDerm, który odmłodzi komórki skóry wokół naszych oczu.

 

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu. Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób.

Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku i polubić mojego Fanpage’a 🙂

Posts created 124

3 thoughts on “Nowy czynnik wzrostu stworzony wyłącznie dla Colway!

 1. You are so interesting! I do not believe I have read through anything like this before.

  So wonderful to find someone with a few unique thoughts on this
  topic. Really.. thanks for starting this up. This site
  is something that’s needed on the web, someone
  with a bit of originality!

 2. Jestem zainteresowana kupnem eliksiru pod oczy. Pozdrawiam. Mam nadzieje ze juz w krotce pojawi sie 🙂

  1. Witaj,
   Przepraszam, że dopiero odpisuje na wiadomość, ale pytanie wpadło do folderu spam. I nie zauważyłam wcześniej tej wiadomości.
   Eliksir z nowym składem jest już dostępny, zapraszam do zakupów jeszcze po starych cenach. Od 1 marca cena eliksiru wzrasta do 167,00zł.
   http://www.kolagen.pl/p91,eliksir-pod-oczy.html
   pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top