Axanta z przeciwutleniaczem

5 powodów, aby każdego dnia brać astaksantynę

Astaksantyna to najsilniejszy i najbardziej skuteczny naturalny przeciwutleniacz.

Występuje w produkcie Axanta: www.kolagen.pl/p149,axanta.html

Ten naturalnie występujący karotenoid można znaleźć w glonach, krewetkach, homarach, krabach i łososiu. Karotenoidy to bardzo zdrowe barwniki pigmentowe. Beta-karoten, na przykład, jest pomarańczowy.

Z kolei astaksantyna nazywana „królową karotenoidów” jest czerwona i to właśnie z jej powodu kraby, krewetki i łosoś są różowe. W królestwie zwierząt astaksantyna występuje w największej koncentracji w mięśniach łososia zapewniając im wytrzymałość w okresach, gdy płyną pod prąd.

Dla ludzi, astaksantyna jest silnym antyoksydantem o szerokich konsekwencjach dla zdrowia i w przeciwieństwie do innych antyutleniaczy, takich jak beta-karoten, zeaksantyna, witaminy E, C, D i selen, astaksantyna nigdy nie zamieni się w pro-utleniacz w organizmie. To z tych powodów wskazane jest przyjmowanie Witaminy C z MSM, aby witamina C nie zamieniła się w pro-utleniacz.

Astaksantyna została szeroko obgadana przez wielu naturopatów w tym dr Mehmet Oza, jak również dr Joe Mercolę.

Jeśli chodzi o pewne mity, to kryle wcale nie zawierają szczególnie dużo astaksantyny, a wręcz przeciwnie niewiele.

5 powodów, aby każdego dnia brać astaksantynę

1. Pomaga złagodzić ból i stan zapalny

Astaksantyna jest silnym lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym, blokującym różne substancje chemiczne w organizmie, które sprawiają, że krzyczysz „auć”.

Co więcej, astaksantyna redukuje związki przeciwzapalne, które napędzają wielu chorób przewlekłych. Mimo że jest w 100 % naturalna i tak działa jak niektóre leki przeciwbólowe na receptę, ale bez ryzyka uzależnienia, krwawienia z przewodu pokarmowego lub zgagi.

Konkretnie chodzi tutaj o zastąpienie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych przy zapaleniach stawów i kości, reumatoidalnemu zapaleniu stawów, a także przy bolesnych menstruacjach.

Astaksantyna ma wpływ nie tylko na ścieżkę COX 2, ale również (co wykazano w badaniach) zmniejsza poziomu CRP o więcej niż 20% w ciągu 8 tygodni.

Nie ma takiego leku na receptę, który miałby takie osiągi. Nawet American Heart Association twierdzi, że CRP jest kluczowym wskaźnikiem chorób serca. Ja dodam jeszcze, że jest objawem wszystkich stanów zapalnych w ciele, w tym raka.

2. Pomaga zwalczać zmęczenie

Astaksantyna zapewnia najlepsze na dany moment wyniki sportowe. Podobnie jak łosoś dokonuje bohaterskich wyczynów pływając pod prąd, astaksantyna może bardzo pomóc sportowcom w ich staraniach o wyniki. Czysta naturalna astaksantyna jest wskazana do wyciągania z mięśni „maksa”, zwiększa wytrzymałość i utrzymuje podwyższoną energetykę.

3. Wspiera zdrowie oczu

Astaksantyna posiada unikalną zdolność docierania do siatkówki. Badania kliniczne wykazały, że astaksantyna pomaga w retinopatii cukrzycowej, zwyrodnieniu plamki żółtej, przy zmęczeniu oczu. Pozwala widzieć wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

4. Czyści komórki

Astaksantyna jest klasą samą w sobie jeśli chodzi o zasięg przeciwutleniaczy, ponieważ filtruje je do każdej komórki ciała. Unikalne właściwości molekularne lipofilowe i hydrofilowe pozwalają na dotarcie do każdej komórki. Co należy rozumieć w ten sposób, że zabezpiecza elementy komórki zarówno rozpuszczalne w tłuszczach, jak i w wodzie. Jakby przytulała się do całego ciała. Astaksantyna w badaniu klinicznym była 6 000 razy silniejsza niż witamina C, 800 razy mocniejsza niż Koenzym Q10, 550 razy silniejsza niż katechiny zielonej herbaty i 75 razy silniejsza niż kwas alfa liponowy jako przeciwutleniacze.

5. Upiększa skórę i chroni ją przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym

Astaksantyna chroni i nadaje piękności największemu narządowi w naszym organizmie. Badania są jasne i spójne, ukazujące doskonałe rezultaty wyglądu skóry po suplementacji astaksantyną. Nawilża skórę, nadaje jej gładkość, elastyczność, usuwa drobne zmarszczki, plamy i piegi.

Wnioski

Jeśli potrzebujesz się wzmocnić, obniżyć stan zapalny (CRP), zlikwidować bóle po treningowe i nie tylko, upiększyć skórę, odmłodzić się, nie poparzyć na słońcu bez używania szkodliwych filtrów, użyj astaksantyny.

Astaksantyna jest składnikiem Axanty, którą zamówisz tutaj: www.kolagen.pl/p149,axanta.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.