Uwolnij głowę od czarnych myśli!

Podobny obraz
Pojawiają się znikąd. Czasem są efektem ubocznym zbyt dużej wrażliwości i emocjonalności. Problem natomiast zaczyna się wtedy, kiedy czarne myśli stają się elementem naszej codzienności i choć staramy się z całych sił nie możemy nad nimi zapanować.
Nie dają nam z czasem żyć, męczą psychicznie i utrudniają nam funkcjonowanie na wielu płaszczyznach życia: w pracy, w związku, w domu…
Dlaczego tak się dzieje? Co stanowi podłoże takich myśli i jak skutecznie możemy sami sobie z tym radzić i temu przeciwdziałać? Dzisiaj opowiemy sobie o tym czym są czarne myśli i jak w końcu zacząć żyć pełną piersią i przestać się zadręczać. Tak, dzisiaj o tym jak uwolnić się od pesymistycznych myśli i w końcu spać spokojnie.

Myśli kreują naszą rzeczywistość

Spotkaliście się kiedyś ze sformułowaniem, że nasze życie i nasza codzienność jest dokładnie odzwierciedleniem naszych myśli? Jest wiele dowodów na to, że tak właśnie jest. Pewnie większość z Was oglądała dość popularny film „Secret”, który obnażył pewien schemat funkcjonowania naszego życia, który ma ścisły związek z naszymi myślami i tym co dzięki nim, między innymi, przyciągamy do siebie. Pozytywne myślenia przyciąga bowiem pozytywne zdarzenia, negatywne zaś – te nie koniecznie dla nas dobre… Zatem myśli kreują naszą rzeczywistość…

Gdyby tak przyjąć tą teorię to co musielibyśmy w sobie zmienić i opanować do perfekcji to kierunek i rodzaj naszych myśli. Przede wszystkim wypracować w sobie kontrolę swoich myśli i wszystkie negatywne starać się zamienić natychmiast na pozytywne. Momentami nie jest to łatwe.  Z czasem jednak przeradza się w nawyk  i negatywne myśli przestają nas zadręczać.

Wyeliminuj ze swojego życia wszystko co Ci nie służy…

To jeden z ważniejszych moim zdaniem aspektów. Wiem to z autopsji. Przekonałam się na własnej skórze jak toksyczne i negatywne środowisko

destrukcyjnie wpływa na poziom naszych emocji i zachowania. Jedną z najważniejszych rzeczy, aby pozbyć się czarnych myśli jest wyeliminowanie wszystkie co Ci nie służy tj. między innymi: znajomych, którzy mają negatywny wpływ, narzekaczy, wiecznych krytyków, pracy – jeśli Cię zbyt stresuje. To ważne. Przebywanie nieustanne w środowisku i warunkach niesprzyjających powoduje frustrację, która przeradza się później w różnego rodzaju stany depresyjne. Postaraj się wypisać na kartce papieru wszystkie te rzeczy, których nie lubisz, ludzi wśród których się źle

czujesz i po prostu wdróż to w życie i wyeliminuj to. Po co masz sam siebie narażać na niepotrzebne Ci stresy? Zobaczysz o ile lżej Ci będzie – zaczniesz lepiej funkcjonować, lepiej żyć. Zaufaj mi.

Myśl – siła, która motywuje do działania

Nasze myśli mają wielką moc. To nieoceniona siła, która motywuje nas do działania. Za sprawą konkretnych myśli, jesteśmy w stanie zmotywować się sami do działania jak nikt nigdy przedtem. Przecież zawsze jest tak, że człowiek najpierw musi pomyśleć, zanim coś zrobi i przystąpi do działania, prawda? To teraz już wiesz jak ważne jest byś pozytywnie myślał. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd przyszedł wam do głowy jakiś oryginalny pomysł? W takich chwilach ma się wrażenie, że umysł zasiał ziarno idei w mózgu. Mózg zebrał doświadczenia i wiedzę, po czym rozwinął daną ideę w taki sposób, aby ostatecznie można było nadać jej spójny i przekonujący wyraz. Pomysł, poddawany próbom w różnych warunkach, nabrał więc bardziej wyrazistych kształtów.

Technika wypierania złych myśli…

Jest to technika dość popularna. Polega ona w głównej mierze na zastąpieniu każdej negatywne myśli tą pozytywną. Niepożądaną myśl należy więc zastąpić myślą pożądaną. Jeżeli nie chcecie myśleć o bananach, pomyślcie o kartkach walentynkowych i serduszkach. Kiedy te dwa słowa zakorzenią się w umyśle, wystarczy wyobrazić sobie piękne walentynkowe serce, a banany zniknął. Jest to tak zwana technika wypierania. Jeżeli po brzegi wypełni się umysł dobrymi, produktywnymi myślami, nie będzie w nim miejsca na myśli złe. Można więc „wyprzeć” myśli związane z zazdrością, nienawiścią, chciwością, egoizmem, krytykanctwem, zemstą i w ogóle wszystkie myśli, które są stratą czasu i nie prowadzą do realizacji ostatecznych celów życiowych. Negatywne myśli można również wypierać z umysłu, delikatnie je uwalniając. Skutecznym sposobem uwolnienia niechcianej myśli jest na przykład powtarzanie następującego zdania: „Z miłością uwalniam Cię do nieskończonej nicości, z której przybyłaś”.

Ćwiczenie – pomyśl o różowym słoniu!

Pisząc ten artykuł przeczytałam coś bardzo zabawnego. Po prostu muszę się tym z Wami podzielić!

„Jest takie proste ćwiczenie, które bardzo dobrze obrazuje usilne próby wyrzucenia niechcianych tematów ze swojego umysłu. Polecenie brzmi: nie myśl o różowym słoniu. Obraz różowego słonia automatycznie przebiegł ci przez głowę, prawda? To o tyle zabawne, że przecież zwierzę w takim kolorze raczej nie należy do obiektów naszych codziennych rozmyślań. Pojawia się w naszej wyobraźni wyłącznie w wyniku nieudolnych prób uniknięcia takich myśli. Podobne zjawisko występuje podczas diety, kiedy myślimy o słodyczach i tuczących przekąskach jeszcze częściej niż zwykle. Dzieje się tak dlatego, że unikając czegoś, nieumyślnie koncentrujemy na tym swoją uwagę. Im bardziej zależy nam na wyrzuceniu czegoś ze swojej głowy, tym bardziej się na tym skupiamy.

Oznacza to, że jeśli w naszej świadomości pojawia się jakaś niechciana myśl, powinniśmy na chwilę się na niej skoncentrować. Pozwólmy jej wybrzmieć, po czym zajmijmy się czymś innym”.

Kilka prostych zasad pozbywanie się złych myśli:

  1. Zrezygnuj i odrzuć wszystko co źle na Ciebie wpływa.
  2. Zrób selekcje wśród przyjaciół.
  3. Kontroluj swoje myśli. Wyrób w sobie nawyk „przyłapywania się na złej myśli”.
  4. Zamieniaj złe myśli na pozytywne.
  5. Rób codziennie rzeczy, które Cię uszczęśliwiają i napędzają.
  6. Znajdź chwile na relaks i odpoczynek w ciągu dnia.
  7. Wycisz się.
  8. Uśmiechnij się.
Znalezione obrazy dla zapytania negatywne myśli
  1.  
  2. (

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.