Zapobiegaj rozstępom na brzuchu i na biuście

Znalezione obrazy dla zapytania rozstępy

Rozstępy…To za ich sprawą – wiele kobiet popada w kompleksy.

Rozstępy na piersiach to bardzo częsta, ale niechciana pamiątka z okresu ciąży lub dojrzewania. Okazuje się jednak, że powstawanie różowych wcięć w skórze z powodu jej nieestetycznego rozejścia się nie jest tylko uzależnione od ciąży.

Z problemem rozstępów często bowiem borykają się nawet młode dziewczyny, będące w okresie dojrzewania.

Niestety problem ten nie dotyczy jedynie pań – coraz częściej dotyka to również mężczyzn, w tym także sportowców. Jak zatem im przeciwdziałać? W jaki sposób je usunąć? Czy istnieją skuteczne sposoby, żeby pozbyć się tego nieestetycznego problemu?

Pojęcie oraz przyczyny powstawania rozstępów

Rozstępy (łac. striae distensae) to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi.

Przyczyny powstawania rozstępów to: znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę.

Kiedy pojawiają się rozstępy?

Bezpośrednią przyczyną powstawania rozstępów jest zerwanie sieci włókien kolagenowych, które tworzą strukturę tkanki skórnej. Prowadzi to do obniżenia elastyczności skóry i wzmożonej podatności na uszkodzenia jej wewnętrznych warstw. Kiedy tak się dzieje? Rozstępy pojawiają się najczęściej na skutek gwałtownego przyrostu masy ciała w różnych momentach życia kobiety.

Rozstępy na piersiach w okresie dojrzewania przypominają prążki. Nagłe skoki wagi lub brak ruchu sprzyjają ich powstawaniu. Używanie hormonów przyspieszających rośnięcie, w tym nielegalnych dopalaczy i sterydów, wpływa na wystąpienie tego przykrego problemu.

Jak zapobiegać rozstępom?

Można zapobiec ich powstaniu, ograniczać rozmiar, ale gdy już się utworzą, można jedynie zmniejszyć widoczność zmian. Ważne jest to jak przygotujemy naszą skórę do ciąży. Główny nacisk w okresie przedciążowym powinnyśmy położyć na uelastycznienie i odpowiednie nawilżenie skóry. Ma to ogromne znaczenie w późniejszym etapie regeneracji po porodzie.

W celu przygotowawczym naszej skóry możemy sięgnąć po Ultranawilżający  Balsam Kolagenowy do Ciała oraz Kolagen Naturalny. Taki duet to świetne panaceum na rozstępy.

Pamiętaj, że nawet najbardziej wysportowana i wygimnastykowana kobieta, może nie uniknąć tego problemu! Działaj zapobiegawczo!

W jaki sposób zlikwidować rozstępy wykorzystując Kolagen Naturalny?

Pamiętajmy, że tylko systematyczne wmasowywanie w skórę tego typu specyfików przyniesie widoczne rezultaty. Rozstępów nie da się bowiem całkowicie zlikwidować.

W gabinetach kosmetycznych czy też dermatologicznych możemy je jedynie spłycić i rozjaśnić. Są to jednak dość kosztowne zabiegi, wymagające wielokrotnych powtórzeń, niekiedy nawet krótkiej rekonwalescencji – zazwyczaj wykonywane dopiero, kiedy kobieta nie karmi już piersią. Laseroterapia to na przykład koszt od 150 do 400 zł za zabieg. Peeling

Znalezione obrazy dla zapytania rozstępy

medyczny, czyli zabieg kwasem glikolowym lub trój-chlorooctowym kosztuje ok. 400-800 zł, a żeby efekty były zadowalające, należy go powtarzać nawet 10 razy. Za mikrodermabrazję zapłacimy około 200 zł za zabieg, a polega ona na ścieraniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który dodatkowo pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.

Salony kosmetyczne proponują coraz częściej zastosowanie zabiegu z użyciem Kolagenu Naturalnego. Jego skuteczność jest określana jako wysoka lub bardzo wysoka. 

Jak Kolagen działa na rozstępy?

Zastosowanie naturalnych składników do produkcji Kolagenu Naturalnego – czyni go bezpiecznym i nie wywołującym skutków ubocznych. Kolagen Naturalny jest produktem wolnym od jakichkolwiek barwników czy aromatów chemicznych. Jego skład tworzą wyłącznie: czyste białka znieuczulające, woda, stabilizatory oraz kwas mlekowy występujący w naszym organizmie.

Piersi

W pierwszej połowie ciąży piersi mogą powiększyć się nawet o 300 g, czyli o rozmiar. Tak szybkie tempo wzrostu nie zawsze odpowiada możliwościom skóry, czego efektem są rozstępy. Ich bezpośrednią przyczyną jest rozciąganie się oraz pękanie włókien kolagenu, który wraz z elastyną tworzy swoistą siateczkę podtrzymującą skórę.

Profilaktykę tych zmian najlepiej rozpocząć jeszcze przed zajściem w ciążę, bo wzmocnienie włókien kolagenowych tak, by nie pękały, to proces, który wymaga czasu. Kremy nie podniosą opadającego biustu, ale mogą zapobiec jego dalszemu opadaniu, bo uelastyczniają, nawilżają

i wzmacniają skórę podtrzymującą piersi. Sporo można również zdziałać, codziennie masując piersi na przemian ciepłą i chłodną wodą pod prysznicem.

Najnowsze metody pozbycia się rozstępów

Oczywiście mówimy tutaj o ekskluzywnych gabinetach medycyny estetycznej, gdzie można poddać się bardzo kosztownym i skutecznym metodom pozbycia się rozstępów. Wszystkie bowiem zabiegi, które będą miały na celu złuszczenie naskórka w miejscu występowania rozstępów będą mniej lub bardziej skuteczne. Należy pamiętać, że skóra w okolicach piersi jest bardzo wrażliwa i cienka, dlatego niektóre z zabiegów mogą być  nawet bolesne. Dość popularną metodą na rozstępy są zabiegi z użyciem lasera. Laser złuszcza naskórek poprzez fale świetlne i usuwa warstwy skóry najbardziej dotknięte problemem rozstępów. Po zabiegach z wykorzystaniem lasera skóra jest silnie podrażniona, czerwona, obolała. Mogą pojawić się obrzęki i rany, które z czasem pokrywają się strupem. Po około dwóch tygodniach wszystko jednak powraca do normy.

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top