Cierpisz Na Trądzik Różowaty? Tych Czynników Musisz Unikać!

zakazNawet stosując bardzo dobre preparaty przeznaczone do walki z trądzikiem różowatym, możesz nie zauważyć żadnych efektów kuracji. Wiedz, że wraz z rozpoczęciem kuracji za pomocą środków przeciw trądzikowi, zmianie powinien ulec Twój tryb życia.

Powinnaś wiedzieć czego należy unikać. Podejrzewam, że wśród przeciwwskazań znajdziesz również rzeczy i czynności, które sprawiały Ci dotąd przyjemność, dlatego musisz uważnie przeczytać poniższy tekst i wziąć te rady do serca.

Po pierwsze zwróć uwagę na warunki atmosferyczne. Nadmiar słońca, upały, mrozy, duża wilgotność powietrza, silny wiatr – przed tymi czynnikami powinnaś chronić swoją cerę. Powinnaś wystrzegać się również sytuacji, które tworzą podobne warunki – klimatyzacja, solarium, sauna, gorące kąpiele.

Unikaj ciężkostrawnych pokarmów oraz pikantnych przypraw. Uważaj na gorącą żywność (w tym napoje) oraz alkohol, gdyż te czynniki mogą nasilić i utrwalić rumień.

Wystrzegaj się peelingów, które bardzo nasilają ukrwienie, oraz barwionych i zapachowych mydeł oraz detergentów syntetycznych , wysuszających i drażniących skórę. Ogólnie mówiąc, preparaty kosmetyczne nie powinny zawierać alkoholu i być tłuste (z przewagą wody nad oliwą), oraz powinny posiadać kwaśny odczyn (poniżej ph równego 7).

Stosować należy niechlorowaną letnią wodę  (skrajne temperatury powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych). Nie wskazany jest również nadmierny wysiłek fizyczny, powodujący przegrzanie twarzy. I chyba najważniejszy czynnik – unikaj stresujących sytuacji. Stres w obecnych czasach jest tak powszechny, że nadaje mu się miano choroby cywilizacyjnej XXI w. Wiem, że łatwo pisać o unikaniu stresu, jednak z całą pewnością możesz go zredukować eliminując ze swojego życia część czynników go wywołujących.

Jak widać, czynników nasilających rumień jest dużo, co dla niektórych osób, poważnie myślących o zwalczeniu trądziku różowatego, może oznaczać całkowitą zmianę trybu życia. Wierzę jednak, że dla chcącego nic trudnego i każdy wybierze w tym przypadku zdrowie zamiast odrobiny przyjemności, którą przecież można zastąpić inną 🙂

Wyeliminowanie jednego z czynników może nie przynieść efektów – wszystko zależy tak naprawdę od przyczyn powstania trądziku różowatego. Jeżeli chcesz przyspieszyć efekty i już nawet w 4 tygodnie widzieć wyraźną poprawę stosuj preparaty, które działają na trądzik różowaty od każdej strony.

 

Kolagen Natywny GOLD wzmacnia warstwę kolagenową Twojej skóry, przez co naczynka nie wychodzą tak łatwo ku powierzchni, a rumień staje się coraz mniejszy. Eliminuje też bakterie i pasożyty, które mogą być źródłem trądziku i zwalcza stany zapalne.

 

 

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

Posts created 124

One thought on “Cierpisz Na Trądzik Różowaty? Tych Czynników Musisz Unikać!

  1. Bardzo dziękuję,te rady będą mi bardzo pomocne w walce z tą chorobą.
    Pozdrawiam.

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top