Stopy wizytówką? Dbaj o stopy latem!

Podobny obraz

Lato to czas noszenia klapek i sandałów, dlatego tak ważne jest, by stopy prezentowały się jak najlepiej. Jak o nie odpowiednio zadbać? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Jak zadbać o stopy podczas ciepłych miesięcy?

Po zimie (i zakrytych butach) stopy mogą być przetarte, posiadać odciski i popękane pięty. Tych problemów trzeba się jak najszybciej pozbyć. Pod uwagę należy wziąć to, że naskórek na stopach jest dość gruby, a nacisk jakiemu jest poddawany wywołuje jego rogowacenie i łuszczenie się. Należy więc postarać się, by skórę zmiękczyć oraz odpowiednio nawilżyć.

Może w tym pomóc pedicure, który w gabinecie kosmetycznym poprzedzony jest zmiękczającymi kąpielami (np. przy użyciu specjalnych kwasów). Po nich twarda i zrogowaciała skóra jest zeskrobywana (albo ręcznie – tarką, albo mechanicznie – frezarką). Równie skuteczna może stać się kąpiel parafinowa, która nawilży oraz natłuści skórę stóp – przynosząc im prawdziwą ulgę. Po takiej kąpieli stopy będą gładkie, a skóra elastyczna.

Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Nie można zapominać, że dbanie o stopy to także używanie odpowiednich kosmetyków. Latem, przynajmniej raz na tydzień, stopom warto zrobić peeling, który przygotuje skórę do lepszego pochłaniania składników nawilżających. Dobrze sprawdzą się tutaj peelingi solne albo cukrowe.

Kolejnym krokiem pielęgnacji będą zaś kosmetyki do stóp takie jak kremy oraz maski nawilżające. Działanie tych ostatnich zależne jest od ich przeznaczenia i mogą być one:

  • nawilżające i ujędrniające,
  • złuszczające,
  • odżywcze,
  • zapobiegające nadmiernemu poceniu,
  • relaksacyjne.

Co jeszcze?

Znalezione obrazy dla zapytania stopy

Oczywiście pielęgnacja stóp to także dbanie o paznokcie oraz okalające je skórki. Trzeba to robić nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych, bo np. popękane skórki przestają stanowić barierę dla mikroorganizmów, a to później skutkuje różnego rodzaju infekcjami.

Zabiegi jakim poddawane będą stopy, wykonywać można w gabinetach kosmetycznych i salonach SPA, jednak równie skuteczna może być pielęgnacja domowa.

Na koniec warto wspomnieć, że latem nie można zapominać o smarowaniu stóp kremem z filtrem – by ochronić je przed działaniem promieni słonecznych.

DOMOWE SPA DLA STÓP

Wśród domowych zabiegów pierwsze miejsce powinny zajmować te najbardziej podstawowe, czyli mycie stóp mydłem lub specjalnymi żelami przeciwpotowymi. Umyte stopy trzeba dokładnie wytrzeć, nie zapominając o osuszeniu skóry pomiędzy palcami.

To właśnie długo utrzymująca się wilgoć i ciepło w tych miejscach ułatwiają rozwój grzybicy oraz sprzyjają występowaniu nieprzyjemnego zapachu. Stopom sprzyjają także odpowiednio dobrane obuwie wykonane z naturalnych skór lub tworzyw zapewniających „oddychanie”.

Jeśli tylko istnieje taka możliwość, należy stopy uwolnić. Nie ma nic przyjemniejszego niż spacer boso po miękkiej trawie lub ciepłym piasku plaży.

 

 

Kim jestem? Bloggerką, pasjonatką zdrowego stylu życia. Poliglotką. Kocham konie i podróże.Założyłam bloga, aby dzielić się swoją pasją. Moje 7-letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga mi rozwijać projekt Adelia.Kocham konie i jestem ich Trenerem, to moja druga pasja - w sumie odkąd pamiętam, zwierzęta były obecne w moim życiu.
Posts created 228

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top