Pytania o.. Kolagen

Ze względu na różne pytania, jakie słyszę lub dostaję na adres e-mail od klientów – postanowiłam, co jakiś czas odpowiadać na kilka z nich.

Jeżeli nurtuje Cię jakieś pytanie, a dotąd nie znalazłaś na nie odpowiedzi.. To trafiłaś w doskonałe miejsce, by je zadać. Zapraszam..

♦ Czy zamiast Colvity mogę zjeść dużą porcję golonki, raków lub jakiś inny produkt, bogaty w kalogen?

Kolagen w odróżnieniu od innych białek wymieniany jest bardzo wolno w rozmaitych organach (w których występuje). Niewiele zatem daje najedzenie się kolagenu, czy wolnych aminokwasów w znacznej ilości. Ta ilość nie przejdzie w jakość. Ogromna większość pozyskanych przez układ trawienia aminokwasów kolagenowych ulegnie niestety katabolicznej przemianie na energię i azot.

Pamiętaj, że o dobrej gospodarce aminokwasowej decyduje SYSTEMATYCZNOŚĆ dostarczania ustrojowi budulca kolagenu, a nie jego znaczne nawet ilości jednorazowe…

♦ Czy muszę brać kolagen codziennie i przez jaki czas, by zauważyć pierwsze efekty?

Bardzo ważne jest codzienne, regularne, wieloletnie spożywanie kolagenu, wolnych aminokwasów i witamin oraz minerałów stymulujących i warunkujących procesy kolagenogenezy.

Dlatego również porcja 2 kapsułek dziennie suplementu Colvita, która wydaje się małą porcją kolagenu rybiego – zaledwie 0,2 grama dziennie wolnych aminokwasów – okaże się dla przeważającej części systematycznych użytkowników skuteczna.

♦ Co zrobić, kiedy chcę brać kolagen, ale czuję niechęć do wszelkich kapsułek?

Spożywać produkty bogate w kolagen. Jak to produkty? Sprawdź we wcześniejszym wpisie: Kolagen w Jedzeniu.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.