Pytania o.. Kolagen

Ze względu na różne pytania, jakie słyszę lub dostaję na adres e-mail od klientów – postanowiłam, co jakiś czas odpowiadać na kilka z nich.

Jeżeli nurtuje Cię jakieś pytanie, a dotąd nie znalazłaś na nie odpowiedzi.. To trafiłaś w doskonałe miejsce, by je zadać. Zapraszam..

♦ Czy zamiast Colvity mogę zjeść dużą porcję golonki, raków lub jakiś inny produkt, bogaty w kalogen?

Kolagen w odróżnieniu od innych białek wymieniany jest bardzo wolno w rozmaitych organach (w których występuje). Niewiele zatem daje najedzenie się kolagenu, czy wolnych aminokwasów w znacznej ilości. Ta ilość nie przejdzie w jakość. Ogromna większość pozyskanych przez układ trawienia aminokwasów kolagenowych ulegnie niestety katabolicznej przemianie na energię i azot.

Pamiętaj, że o dobrej gospodarce aminokwasowej decyduje SYSTEMATYCZNOŚĆ dostarczania ustrojowi budulca kolagenu, a nie jego znaczne nawet ilości jednorazowe…

♦ Czy muszę brać kolagen codziennie i przez jaki czas, by zauważyć pierwsze efekty?

Bardzo ważne jest codzienne, regularne, wieloletnie spożywanie kolagenu, wolnych aminokwasów i witamin oraz minerałów stymulujących i warunkujących procesy kolagenogenezy.

Dlatego również porcja 2 kapsułek dziennie suplementu Colvita, która wydaje się małą porcją kolagenu rybiego – zaledwie 0,2 grama dziennie wolnych aminokwasów – okaże się dla przeważającej części systematycznych użytkowników skuteczna.

♦ Co zrobić, kiedy chcę brać kolagen, ale czuję niechęć do wszelkich kapsułek?

Spożywać produkty bogate w kolagen. Jak to produkty? Sprawdź we wcześniejszym wpisie: Kolagen w Jedzeniu.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top