Pielęgnacja cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej

W pielęgnacji cery naczyniowej bardzo ważne są działania, prewencyjne – czyli zapobiegawcze.

Jeśli mamy świadomość reakcji naszej skóry na różne bodźce mamy możliwość również zapobiegania wzmacniania negatywnych skutków. Ponieważ cera naczynkowa to cera nader wrażliwa i skłonna do podrażnień, to do mycia twarzy powinniśmy korzystać z delikatnych kosmetyków o właściwościach łagodzących.

Najlepiej, gdyby ich skład oparty był o łagodne substancje myjące i naturalne składniki, które łagodzą stany zapalne, a nie je pogłębiają. Pamiętajmy, że pielęgnacja w ciągu dnia ma inne zadanie niż nocna.

Ta pierwsza przede wszystkim będzie polegała na wszystkich tych czynnościach i rytuałach. Pomogą one stworzyć barierę ochronną, tak by skutecznie walczyć z czynnikami zewnętrznymi, na które narażona jest nasza skóra w ciągu dnia.

Z kolei nocna pielęgnacja to głównie działania mające na celu regeneracje i odbudowę naszego naskórka. Świetnie sprawdza się w tym przypadku Atelokrem MC2, który dzięki temu, że powstał na bazie ciekłokrystalicznej, substancje aktywne uwalniane są powoli. To powoduje, że nasza skóra ma dostarczane wszystkie substancje niezbędne do jej regeneracji przez całą dobę. Nawet wtedy, kiedy śpimy – Atelokrem MC2 pracuje.

Trener produktowa radzi

COLWAY w swojej ofercie posiada kilka preparatów szczególnie dedykowanych cerom z problemami naczyniowymi. Na szczególną uwagę zasługuje Atelopłyn do demakijażu – kosmetyk ten nie uszkadza ochronnej bariery wodno-lipidowej dzięki zastosowaniu delikatnych substancji myjących. Jego wyjątkowo kierunkowym składnikiem jest Kłosowiec Meksykański. Roślina ta posiada silne właściwości łagodzące stany zapalne, wzmacniające odporność naczyń krwionośnych, poprawiające ich kurczliwość oraz odbudowujące płaszcz ochronny skóry.

Kolejnym doskonałym elementem pielęgnacji skóry płytko unaczynionej, jest Atelowoda komórkowa. Dzięki wysokiemu stężeniu witaminy C niezastąpionej dla silnych naczyń krwionośnych, kosmetyk daje bardzo szybkie i trwałe rezultaty dbając jednocześnie o odpowiednie nawodnienie głębokich warstw skóry. Najkorzystniej stosować Atelowodę w połączeniu z Atelokolagenem, który dzięki zagęszczeniu i poprawie naturalnych funkcji skóry nadaje jej świeży promienny wygląd i piękny równomierny koloryt cery.

Wspomniany wcześniej Atelokrem MC2 lub silnie wyciszający Atelokrem Multi-korygujący będą idealnym zwieńczeniem rytuału piękna cery naczyniowej.

„Wszystko co najlepsze dla naszej skóry – pochodzi z natury”

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top