Obalamy mit braku transdermalnosci kolagenu naturalnego!

Obalamy mit braku transdermalnosci kolagenu naturalnego z ryb!

Kolagen z ryb ma temperaturę denaturacji ok 30 stopni C. (wieprzowy i wołowy grubo ponad 40 stopni).

Co to znaczy?

To znaczy, że w okolicach 32-34 stopni duże białko (masa molekularna ponad 300 kDa) rozpada się na: grupy związków i pojedyncze związki, których są setki o ile nie tysiące: różnych peptydów i aminokwasów. Takie o parę rzędów wielkości mniejsze molekuły swobodnie (transdermalnie) penetrują skórę. Tak rozpada się tylko kolagen z ryb (pozostałe w wyższych temperaturach).

Co to oznacza?

To właśnie cały sekret – temperatura naszej skóry (ok. 36 st.) powoduje, że w kontakcie z nią, kolagen natywny rozkłada się na szereg związków penetrujących skórę (peptydy, aminokwasy). To, co się nie rozpadło pozostaje na skórze w postaci cienkiej warstwy tworzącej płaszcz ochronny.

Różnice działania „dużych” molekuł oraz tych małych (dopiero co „rozpadniętych”, więc wciąż aktywnych biologicznie) są w gruncie rzeczy różnicami podobnymi, jak w przypadku różnic działania kwasu hialuronowego mało i wielkocząsteczkowego – obydwa rodzaje są potrzebne.

Jeden działa na powierzchni skóry, drugi głęboko. Tak samo jest w przypadku tego kolagenu, który pozostaje na skórze w formie cieniutkiej warstewki i tego, który w formie grup peptydów, pojedynczych peptydów i aminokwasów, penetruje głębsze warstwy.

A jak to jest w przypadku kolagenu z ryb?

W przypadku natywnego kolagenu rybiego, podczas kontaktu ze skórą, dzieje się więc pewna magia – w tym momencie staje się transdermalny!

Native Collagens to rodzina produktów najnowszej generacji, jedna z największych sensacji kosmetycznych. To jedyny znany na świecie naturalny zbiór peptydów, które swobodnie penetrują barierę naskórka.

Kolagen Natywny z ryb są produktami anti-age, które w odróżnieniu od tysięcy kremów – nie walczą ze skutkami, lecz uderzają w przyczynę. Główną przyczyną powstawania zmarszczek, jest deficyt kolagenu.

Zamów Kolagen Natywny z ryb:
www.kolagen.pl/k24,colway-international-kolageny-natywne.html

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top