Obalamy mit braku transdermalnosci kolagenu naturalnego!

Obalamy mit braku transdermalnosci kolagenu naturalnego z ryb!

Kolagen z ryb ma temperaturę denaturacji ok 30 stopni C. (wieprzowy i wołowy grubo ponad 40 stopni).

Co to znaczy?

To znaczy, że w okolicach 32-34 stopni duże białko (masa molekularna ponad 300 kDa) rozpada się na: grupy związków i pojedyncze związki, których są setki o ile nie tysiące: różnych peptydów i aminokwasów. Takie o parę rzędów wielkości mniejsze molekuły swobodnie (transdermalnie) penetrują skórę. Tak rozpada się tylko kolagen z ryb (pozostałe w wyższych temperaturach).

Co to oznacza?

To właśnie cały sekret – temperatura naszej skóry (ok. 36 st.) powoduje, że w kontakcie z nią, kolagen natywny rozkłada się na szereg związków penetrujących skórę (peptydy, aminokwasy). To, co się nie rozpadło pozostaje na skórze w postaci cienkiej warstwy tworzącej płaszcz ochronny.

Różnice działania „dużych” molekuł oraz tych małych (dopiero co „rozpadniętych”, więc wciąż aktywnych biologicznie) są w gruncie rzeczy różnicami podobnymi, jak w przypadku różnic działania kwasu hialuronowego mało i wielkocząsteczkowego – obydwa rodzaje są potrzebne.

Jeden działa na powierzchni skóry, drugi głęboko. Tak samo jest w przypadku tego kolagenu, który pozostaje na skórze w formie cieniutkiej warstewki i tego, który w formie grup peptydów, pojedynczych peptydów i aminokwasów, penetruje głębsze warstwy.

A jak to jest w przypadku kolagenu z ryb?

W przypadku natywnego kolagenu rybiego, podczas kontaktu ze skórą, dzieje się więc pewna magia – w tym momencie staje się transdermalny!

Native Collagens to rodzina produktów najnowszej generacji, jedna z największych sensacji kosmetycznych. To jedyny znany na świecie naturalny zbiór peptydów, które swobodnie penetrują barierę naskórka.

Kolagen Natywny z ryb są produktami anti-age, które w odróżnieniu od tysięcy kremów – nie walczą ze skutkami, lecz uderzają w przyczynę. Główną przyczyną powstawania zmarszczek, jest deficyt kolagenu.

Zamów Kolagen Natywny z ryb:
www.kolagen.pl/k24,colway-international-kolageny-natywne.html

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.