Naturalne sposoby na zmarszczki

Bakuchiol roślinny sposób na zmarszczkiBakuchiol – pochodna retinolu, roślinny sposób na zmarszczki.

Za najskuteczniejszy w wygładzaniu zmarszczek uznawany, jak dotąd był retinol, czyli pochodna witaminy A. Jednak ta substancja ma ciemną stronę – łatwo podrażnia skórę.

Dlatego tak bardzo obiecująco zapowiada się nowa gwiazda wśród substancji aktywnych w kosmetykach – bakuchiol

Równie dobrze rozprawia się ze zmarszczkami i niedoskonałościami skóry, ale znaczenie lepiej jest przez nią tolerowany.

CO TO JEST BAKUCHIOL?

Bakuchiol to związek chemiczny pozyskiwany z nasion roślin Psoralea corylifolia. Stosowany jest w tradycyjnej medycynie indyjskiej i chińskiej, jako środek przeciwzapalny i wspomagający leczenie chorób skóry, np. egzemy.

Ma podobną strukturę chemiczną do retinolu i wykazuje zbliżone działanie. Dlatego właśnie nazwany jest retinolem roślinnym. Ale można go stosować nawet przy cerze suchej i wrażliwej, ponieważ nie wywołuje podrażnień i zaczerwień.

DZIAŁA SKUTECZNIE NA WIELU FRONTACH

Związek ten oddziałuje na głębsze warstwy skóry, dlatego można od niego oczekiwać, że:

Wygładza zmarszczki

Regularnie stosowane kremy lub serum z bakuchiolem zwiększa ilość fibroblastów w skórze. Są to komórki produkujące składniki budulcowe, takie jak  kolagen i elastyna. W efekcie cera staje się bardziej jędrna i sprężysta, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Lekko złuszcza się także martwy naskórek.

Usuwa przebarwienia

Bakuchiol znacznie zmniejsza aktywność melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję barwnika skóry – melaniny. To w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia przebarwień kolorytu cery.

Łagodzi trądzik

Składnik ten ma działanie antybakteryjne i hamuje stany zapalne. Jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem u osób dorosłych.

BAKUCHIOL w KOSMETYKACH

Wiele firm, różnych marek zastosowało ten składnik w swoich kosmetykach, pomimo że bakuchiol dość niedawno pojawił się na rynku kosmetycznym.

Najczęściej możesz go spotkać w składzie kremów czy serum, które działają przeciwstarzeniowo, wyrównując koloryty. Zalecany jest do różnych typów cer, w tym nawet do najbardziej wrażliwej. Składnik ten możesz znaleźć też w kremach pod oczy, choć jest go tam nie wiele; to jednak spełnia swoją funkcję.

Czy stosujesz już kosmetyki, które zawierają ten składnik?

Jestem ciekawa, jakie kosmetyki zawierające bakuchiol masz w swojej szafce?
Podziel się opinią.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.