Naturalne sposoby na zmarszczki

Bakuchiol roślinny sposób na zmarszczkiBakuchiol – pochodna retinolu, roślinny sposób na zmarszczki.

Za najskuteczniejszy w wygładzaniu zmarszczek uznawany, jak dotąd był retinol, czyli pochodna witaminy A. Jednak ta substancja ma ciemną stronę – łatwo podrażnia skórę.

Dlatego tak bardzo obiecująco zapowiada się nowa gwiazda wśród substancji aktywnych w kosmetykach – bakuchiol

Równie dobrze rozprawia się ze zmarszczkami i niedoskonałościami skóry, ale znaczenie lepiej jest przez nią tolerowany.

CO TO JEST BAKUCHIOL?

Bakuchiol to związek chemiczny pozyskiwany z nasion roślin Psoralea corylifolia. Stosowany jest w tradycyjnej medycynie indyjskiej i chińskiej, jako środek przeciwzapalny i wspomagający leczenie chorób skóry, np. egzemy.

Ma podobną strukturę chemiczną do retinolu i wykazuje zbliżone działanie. Dlatego właśnie nazwany jest retinolem roślinnym. Ale można go stosować nawet przy cerze suchej i wrażliwej, ponieważ nie wywołuje podrażnień i zaczerwień.

DZIAŁA SKUTECZNIE NA WIELU FRONTACH

Związek ten oddziałuje na głębsze warstwy skóry, dlatego można od niego oczekiwać, że:

Wygładza zmarszczki

Regularnie stosowane kremy lub serum z bakuchiolem zwiększa ilość fibroblastów w skórze. Są to komórki produkujące składniki budulcowe, takie jak  kolagen i elastyna. W efekcie cera staje się bardziej jędrna i sprężysta, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Lekko złuszcza się także martwy naskórek.

Usuwa przebarwienia

Bakuchiol znacznie zmniejsza aktywność melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję barwnika skóry – melaniny. To w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia przebarwień kolorytu cery.

Łagodzi trądzik

Składnik ten ma działanie antybakteryjne i hamuje stany zapalne. Jest bardzo skuteczny w walce z trądzikiem u osób dorosłych.

BAKUCHIOL w KOSMETYKACH

Wiele firm, różnych marek zastosowało ten składnik w swoich kosmetykach, pomimo że bakuchiol dość niedawno pojawił się na rynku kosmetycznym.

Najczęściej możesz go spotkać w składzie kremów czy serum, które działają przeciwstarzeniowo, wyrównując koloryty. Zalecany jest do różnych typów cer, w tym nawet do najbardziej wrażliwej. Składnik ten możesz znaleźć też w kremach pod oczy, choć jest go tam nie wiele; to jednak spełnia swoją funkcję.

Czy stosujesz już kosmetyki, które zawierają ten składnik?

Jestem ciekawa, jakie kosmetyki zawierające bakuchiol masz w swojej szafce?
Podziel się opinią.

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top