Kolagen z ryby

pytajnik_www.kolagen-inventia.plPytanie na dziś:

„Dzień dobry,
Powiedz mi coś o tych rybach, o ich hodowli, czy nie są specjalnie hodowane i karmione jakimiś specyfikami by szybciej rosły?Monika”

Ryby z których izoluje się molekuły kolagenowe tworzące potem hydrat – to tołpyga biała (Hypophthalmichthys molitrix) i tołpyga pstra (Hypophthalmichthys nobilis).

Tołpygi pochodzą z Chin. Żyją wyłącznie w rzekach i jeziorach. Jest to gatunek introdukowany w wielu krajach, również w Polsce (od 1965r), w celu regulowania nadmiernego wzrostu fitoplanktonu, czyli po prostu do odgloniania akwenów.

Ryba ta żywi się głównie planktonem i drobnym pokarmem roślinnym. Dorosłe osobniki polują czasami na robaki, mięczaki, a także małe ryby. Ale nie są one ich przysmakiem.

Nigdzie w Europie nie skarmia się tołpyg paszami mogącymi rodzić wątpliwości co do ich „czystości” mikroorganicznej. Praktycznie nie ma w naszym regionie świata istotnych akwakultur (hodowli tych ryb wyłącznie na mięso spożywcze). Nie ma takiej potrzeby ekonomicznej.

Odławiane nadwyżki z akwenów odglonianych przez tołpygę, zaspokajają w pełni popyt spożywczy. Szkodliwym metalem odkładającym się w organizmach ryb jest głównie rtęć. Ryb słodkowodnych jednak ten problem w żaden sposób nie dotyczy.

Każda partia kolagenu jest zresztą badana wnikliwie na ewentualną zawartość metali. „Nasze” tołpygi nie są więc „specjalnie hodowane” i na pewno nie są karmione niezdrową paszą. Żyją sobie swobodnie w akwenach, które mają odgloniać i tyle. Nadmiar się odławia.

Kolagen pozyskiwany jest z tołpygi z akwenów m.in. polskich, węgierskich, ukraińskich – ale najbardziej odporny termicznie uzyskuje się z ryb żerujących w wodach cieplejszych, czyli z tołpygi bałkańskiej.

Zapraszam Cię do zakupów. Masz gwarancję na otrzymanie pełnowartościowego kolagenu!

Kliknij i złóż zamówienie w sklepie: www.kolagen.pl
Kolagen możesz także zamówić pisząc na adres mailowy: sklep(małpa)kolagen.pl
Zadzwoń do mnie i zamów interesujące Cię produkty: /85/ 652-02-01 lub 886-886-886.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top