Kolagen z ryby

pytajnik_www.kolagen-inventia.plPytanie na dziś:

„Dzień dobry,
Powiedz mi coś o tych rybach, o ich hodowli, czy nie są specjalnie hodowane i karmione jakimiś specyfikami by szybciej rosły?Monika”

Ryby z których izoluje się molekuły kolagenowe tworzące potem hydrat – to tołpyga biała (Hypophthalmichthys molitrix) i tołpyga pstra (Hypophthalmichthys nobilis).

Tołpygi pochodzą z Chin. Żyją wyłącznie w rzekach i jeziorach. Jest to gatunek introdukowany w wielu krajach, również w Polsce (od 1965r), w celu regulowania nadmiernego wzrostu fitoplanktonu, czyli po prostu do odgloniania akwenów.

Ryba ta żywi się głównie planktonem i drobnym pokarmem roślinnym. Dorosłe osobniki polują czasami na robaki, mięczaki, a także małe ryby. Ale nie są one ich przysmakiem.

Nigdzie w Europie nie skarmia się tołpyg paszami mogącymi rodzić wątpliwości co do ich „czystości” mikroorganicznej. Praktycznie nie ma w naszym regionie świata istotnych akwakultur (hodowli tych ryb wyłącznie na mięso spożywcze). Nie ma takiej potrzeby ekonomicznej.

Odławiane nadwyżki z akwenów odglonianych przez tołpygę, zaspokajają w pełni popyt spożywczy. Szkodliwym metalem odkładającym się w organizmach ryb jest głównie rtęć. Ryb słodkowodnych jednak ten problem w żaden sposób nie dotyczy.

Każda partia kolagenu jest zresztą badana wnikliwie na ewentualną zawartość metali. „Nasze” tołpygi nie są więc „specjalnie hodowane” i na pewno nie są karmione niezdrową paszą. Żyją sobie swobodnie w akwenach, które mają odgloniać i tyle. Nadmiar się odławia.

Kolagen pozyskiwany jest z tołpygi z akwenów m.in. polskich, węgierskich, ukraińskich – ale najbardziej odporny termicznie uzyskuje się z ryb żerujących w wodach cieplejszych, czyli z tołpygi bałkańskiej.

Zapraszam Cię do zakupów. Masz gwarancję na otrzymanie pełnowartościowego kolagenu!

Kliknij i złóż zamówienie w sklepie: www.kolagen.pl
Kolagen możesz także zamówić pisząc na adres mailowy: sklep(małpa)kolagen.pl
Zadzwoń do mnie i zamów interesujące Cię produkty: /85/ 652-02-01 lub 886-886-886.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.