Kolagen i przechowywanie

kolagenZaczynają się upały i… zaczynają się problemy! Oto najczęściej pojawiające się pytanie w ostatnich kilku dniach:

„Witam Serdecznie!
mam takie  pytanie wczoraj zauwazylam ze mij kolagen platinum zrobil sie jakis wodnisty..co to oznacza?dziekuje”

Kolagen Platinum, Silver lub Graphite – jest wrażliwy na temperaturę i jeżeli ma postać płynną (wodnistą – prawie, jak woda) a nie żelową, to stracił już swoje właściwości bezpowrotnie.

Kolagen Naturalny zachowuje swoją biologiczną aktywność do 28 °C, wyższe temperatury mogą zagrażać jego postaci żelowej. Są to bariery ustanowione przez Naturę.

Przechowywanie przez dłużej niż 2-3 godziny w temp. powyżej 28°C, powoduje rozpad potrójnej helisy kolagenu. Przy takiej temperaturze – produktu nie ochroni ani grube szkło butelki, ani udoskonalony termoboks.

Krótko mówiąc: kiedy kosmetyk stoi w pomieszczeniu, gdzie temperatura przekracza 28°C(np. bardzo nasłoneczniony pokój) i kolagen w żelu zamienił się w wodnistą ciecz – to oznacza, że produkt nie jest już pełnowartościowy.

Traci on wtedy właściwości odmładzające i naprawcze skóry. Możesz go jednak dalej stosować, ponieważ staje się doskonałym żelem nawilżającym, ale już nic poza tym.

Problem temperaturowy dotyczy jedynie Kolagenu w żelu (Platinum, Silver, Graphite) nie dotyczy reszty kosmetyków: kremów, eliksiru pod oczy, toniku, peelingu, serum do ciała, żelu do mycia, maski kolagenowej czy Colvity®.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

2 thoughts on “Kolagen i przechowywanie

 1. A wiec w takiej temperaturze.>28C kolagenu nie zamawiamy,-bo stanie sie tylko drogim zelem nawilzajacym.,bo straci swoje walsciwosci odmladzjace.

  1. Witam serdecznie,

   Ależ skąd 🙂 Produkty zamawiamy.
   Produkty zamawiamy u sprzedawców, którzy dają gwarancję otrzymania pełnowartościowego produktu. U sprzedawców z doświadczeniem, którzy odpowiednio zabezpieczają produkty przed przegrzaniem się.
   Bez obaw zapraszam do zakupów w naszych sklepach internetowych, np. http://www.kolagen.pl
   W razie pytań, służę pomocą.
   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top