Kolagen i przechowywanie

kolagenZaczynają się upały i… zaczynają się problemy! Oto najczęściej pojawiające się pytanie w ostatnich kilku dniach:

„Witam Serdecznie!
mam takie  pytanie wczoraj zauwazylam ze mij kolagen platinum zrobil sie jakis wodnisty..co to oznacza?dziekuje”

Kolagen Platinum, Silver lub Graphite – jest wrażliwy na temperaturę i jeżeli ma postać płynną (wodnistą – prawie, jak woda) a nie żelową, to stracił już swoje właściwości bezpowrotnie.

Kolagen Naturalny zachowuje swoją biologiczną aktywność do 28 °C, wyższe temperatury mogą zagrażać jego postaci żelowej. Są to bariery ustanowione przez Naturę.

Przechowywanie przez dłużej niż 2-3 godziny w temp. powyżej 28°C, powoduje rozpad potrójnej helisy kolagenu. Przy takiej temperaturze – produktu nie ochroni ani grube szkło butelki, ani udoskonalony termoboks.

Krótko mówiąc: kiedy kosmetyk stoi w pomieszczeniu, gdzie temperatura przekracza 28°C(np. bardzo nasłoneczniony pokój) i kolagen w żelu zamienił się w wodnistą ciecz – to oznacza, że produkt nie jest już pełnowartościowy.

Traci on wtedy właściwości odmładzające i naprawcze skóry. Możesz go jednak dalej stosować, ponieważ staje się doskonałym żelem nawilżającym, ale już nic poza tym.

Problem temperaturowy dotyczy jedynie Kolagenu w żelu (Platinum, Silver, Graphite) nie dotyczy reszty kosmetyków: kremów, eliksiru pod oczy, toniku, peelingu, serum do ciała, żelu do mycia, maski kolagenowej czy Colvity®.

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

2 Komentarze

 • Lusi
  Posted 1 1 0Polubienia

  A wiec w takiej temperaturze.>28C kolagenu nie zamawiamy,-bo stanie sie tylko drogim zelem nawilzajacym.,bo straci swoje walsciwosci odmladzjace.

  • Agnieszka
   Posted 1 1 0Polubienia

   Witam serdecznie,

   Ależ skąd 🙂 Produkty zamawiamy.
   Produkty zamawiamy u sprzedawców, którzy dają gwarancję otrzymania pełnowartościowego produktu. U sprzedawców z doświadczeniem, którzy odpowiednio zabezpieczają produkty przed przegrzaniem się.
   Bez obaw zapraszam do zakupów w naszych sklepach internetowych, np. http://www.kolagen.pl
   W razie pytań, służę pomocą.
   Pozdrawiam, Agnieszka

Comments are closed.