8 sposobów na zimową pielęgnację skóry

Brrr… och, jak zimno! Właśnie o tej porze roku powinnaś najbardziej troszczyć się i pielęgnować skórę całego ciała. Na wierzchu uszkadza ją wiatr i mróz; w pomieszczeniach natomiast wysusza centralne ogrzewanie. Także pielęgnacja to podstawa.

Choć skóra ma własny system ochrony, zimą okazuje się on często za słaby. Niekorzystne warunki pogodowe, różnice temperatury pomiędzy dworem a pomieszczeniami, odbijanie od śniegu promieni słonecznych – mogą jej zaszkodzić.

Ale jest na to rada:
odpowiednie kosmetyki i pielęgnacja.

1.Chroń cerę przed mrozem.

Chroń cerę specjalnymi preparatami na zimę. Są skuteczne nawet przy bardzo niskich temperaturach. Zawierają substancje, które jednocześnie natłuszczają i nawilżają (m.in. glicerynę, olejki i woski naturalne). Większość z nich można stosować pod makijaż.

Jaki krem polecam? Blue Diamond (klik), który sama stosuje – ponieważ doskonale się sprawdza przy niskich temperaturach.

2.Używaj filtrów UV.

Zimą promienie UV są także groźne – odbijają się od śniegu, który potęguje ich działanie. Pamiętaj o tym, zwłaszcza gdy wybierasz się na dłuższy spacer. Koniecznie używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym (co najmniej SPF15, w górach koniecznie wyższy).

3.Dbaj o skórę wokół oczu.

Jest wyjątkowo delikatna i cienka. Na wietrze i mrozie szybko traci naturalną wilgotność. Nigdy nie zapominaj o porannym posmarowaniu okolic oczu specjalnym preparatem.

Zastosuj ten Krem pod oczy (klik) – najlepszy, jaki do tej pory miałam i z pełną odpowiedzialnością polecam.

4.Noś okulary przeciwsłoneczne.

Nie chcesz mieć zmarszczek wokół oczu? Zakładaj okulary przeciwsłoneczne. Gdy ich nie masz, a słońce świeci – odruchowo marszczysz nos i mrużysz oczy. To prosta droga do nabycia nowych i pogłębienia już istniejących zmarszczek mimicznych, a chyba nie tego chcesz?

5.Używaj sztyftu/pomadki do ust.

Ważne jest stosowanie pomadki, sztyftu do ust lub balsamu ochronnego. Ochronią one delikatną skórę warg, przed pierzchnięciem. Nigdy nie oblizuj ust na mrozie!

Jakie mogę polecić naturalne Pomadki? Tylko i wyłącznie te – z kolagenem, czyli Kolagenową pielęgnację UST (klik). Stosuje ją również u swojego dziecka; gdy zauważyłam, że ma skłonność do oblizywania się na dworze i dzięki temu do skwarek.

6.Dopieszczaj dłonie.

Noś rękawiczki..! Miej też zawsze przy sobie tubkę kremu do rąk. Regeneruj skórę dłoni nocą – posmaruj je grubą warstwą kosmetyku i włóż bawełniane rękawiczki. Ten prosty zabieg wygładzi Twoją skórę; a także poprawi jej odporność na mróz.

Dłonie to wizytówka każdej kobiety i nie wyobrażam sobie, jak można o nie – nie dbać. Masz ogromny problem z suchością dłoni? Zastosuj ten Kompres (klik) lub Krem do rąk (klik). Sama zobaczysz różnicę po kilku dniach..

7.Nawilżaj ciało.

Do mycia używaj nawilżających żeli. Po każdej kąpieli, gdy skóra jest lekko rozgrzana i bardziej chłonna; wmasuj w ciało odżywczy, regenerujący balsam.

Polecam delikatny i naturalny Balsam do ciała (klik), doskonały do wrażliwej skóry.

8.Wygładź stopy.

Pod wpływem chłodu i przegrzewania w ciepłych botkach ich skóra szybko ulega przesuszeniu. Pamiętaj o ścieraniu zrogowaciałego naskórka przynajmniej raz na tydzień, gdyż od tego zaczyna się pielęgnacja stóp. Smaruj stopy kremem nawilżająco-zmiękczającym.

Masz bardzooo suche stopy? Szukasz czegoś naturalnego, niezastąpionego, do zadań specjalnych?
Sprawdź ten produkt – Colaceum – Wosk wielofunkcyjny (klik). Już nigdy więcej nie będziesz mieć problemu ze stopami.


Pamiętaj o szczególnej ochronie wystających części twarzy
– broda i policzki są bardziej narażone na wiatr i mróz.

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top