Uszkodź ją, by się odbudowała

smalBlizny potrądzikowe są ubytkami w tkance łącznej – podstawowej tkance człowieka. Jak się pozbyć ubytków? Trzeba zmusić organizm do regeneracji, by sam mógł się odbudować. Aby to zrobić, najlepiej go… USZKODZIĆ.

W ten sposób rozpocznie on proces regeneracji – z nawiązką. Organizm zregeneruje nie tylko świeżo uszkodzone partie skóry, ale też w pewnym stopniu te wcześniejsze (w tym przypadku blizny potrądzikowe).

Kosmetologia wie o tym od dawna. W ten sposób działają lasery na blizny po trądziku, tak samo działają peelingi mechaniczne i chemiczne. Dziś powiem parę słów o peelingach mechanicznych 🙂

Czym się różni dermabrazja od mikrodermabrazji?

Jedną z odmian peelingu mechanicznego jest dermabrazja.

Polega ona na mechanicznym ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Dlatego zaleca się ją do usuwania głębszych blizn potrądzikowych.

Zabieg wykonuje się  przy użyciu szybkoobrotowej głowicy (zwykle diamentowej), która ściera zewnętrzne warstwy skóry. Jest to dość bolesne, dlatego dermabrazję wykonuje się w miejscowym znieczuleniu. Po zabiegu powierzchnia skóry zwykle krwawi, pojawia się obrzęk i strupy.

Jeżeli chcesz się poddać dermabrazji, weź 2 tygodnie urlopu od pracy, znajomych.. – tyle mniej więcej powinien trwać odpoczynek po zabiegu (oczywiście skóra szybciej wróci do siebie, jeżeli nie palisz, zdrowo odżywiasz, nosisz opatrunki przeciwbakteryjne itp).

Pamiętaj o jeszcze jednym – przez wiele miesięcy, skóra jest wrażliwa na słońce, także jeżeli nie chcesz ryzykować to nie opalaj miejsc poddanych zabiegowi.

Łagodniejsza od dermabrazji jest mikrodermabrazja – używa się jej głównie do likwidacji mniejszych blizn potrądzikowych.

Polega na stopniowym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie. Zabieg taki musi być powtarzany nawet 10 razy, co 10-15 dni.

Ale i sprawia mniej przykrości niż głębsza dermabrazja – nie ma krwawień po zabiegu, nie trzeba brać wolnego w pracy, by się zregenerować, nie trzeba nosić opatrunków…

Po takich zabiegach skóra staje się gładsza. Blizny po trądziku i przebarwienia zostają zniwelowane. Na leczonym obszarze produkuje się nowa tkanka łączna, a dokładniej kolagen, który wygładza i odmładza skórę.

Istnieją też inne sposoby, by skóra zaczęła produkować więcej kolagenu w celu likwidacji blizn potrądzikowych. Nie trzeba jej niszczyć. Można „oszukać” organizm, dostarczając mu kolagen z zewnątrz. Organizm, myśląc, że to rozpad kolagenu w ciele, zacznie produkować go więcej 🙂

 

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu. Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób.

Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku i polubić mojego Fanpage’a 🙂

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top