Tabletka kontra kapsułka

tabletkaLudzie często mylą tabletki z kapsułkami, podczas gdy różnica jest ogromna. Nim przyjmiesz kupiony lek, czy suplement diety – zastanawiasz się chociaż przez chwilę – co tak naprawdę połykasz?

Ufamy wszystkim – farmaceutom, lekarzom, którzy przepisują czy zalecają zażywanie tabletek, kapsułek, czy płynów na Twoje dolegliwości. Myślę, że tak powinno być.. Ale nikt nam nie tłumaczy, jaki ma wpływ na jakość działania i szybkość – forma zażytego leku.

Nikt nie mówi, czy wszystkie tabletki można dzielić, czy rozkruszyć?

Przede wszystkim nikt nie tłumaczy, jaka różnica jest między tabletkami a kapsułkami. I to postaram się dziś opisać.

Porównam kapsułki Colway International i zwykłe tabletki.

KAPSUŁKA COLWAYINTERNATIONAL

Żelatynowa kapsułka (100% z kolagenu) jest całkowicie naturalna. Wszystkie suplementy ColwayInternational są w kapsułce z kolagenu rybiego (najbardziej bezpiecznego). Żelatyna wołowa niesie, choć bardzo małe ale jednak, prawdopodobieństwo występowania prionów choroby wściekłych krów. A chyba nie oto wszystkim chodzi, prawda?

TABLETKA

Wielkie koncerny najczęściej wybierają formę tabletki, gdyż jest znacznie tańsza w produkcji.

Jednakże tabletka poza substancją czynną MUSI zawierać substancje do jej sprasowania (wypełniające, wiążące, rozsadzające, smarujące, czy poślizgowe), takie jak:
poliakrylan, etyloceluloza, metyloceluloza, poliwinylopirolidon, bursztynian metopropolu, celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, powidon, laurylosiarczan sodu (ten sam, co w mydłach), dwutlenek tytanu(E171), makrogol 6000, czyli POLIETYLEN GLIKOL (PEG)!!, hypromeloza, laktoza jednowodna, żelaza tlenek żółty (E172) i wiele innych podobnych substancji, które stanowią do 40% masy tabletki.

Wielkie koncerny w ten sposób przygotowują „tabletkę zdrowia” 🙂

Zastanów się, czy chcesz spożywać takie substancje???

WAŻNE!!

Poza tym przy tabletkowaniu substancja sypka ściskana dynamicznie, podlega rozgrzaniu w matrycy, nieraz bardzo znacznemu nawet do 160-180 stopni C, co może powodować utratę aktywności substancji.

ColwayInternational, jako świadomy podmiot nigdy nie zrobi niczego w formie tabletki, z tej firmy na pewno tabletek jeść nie będziesz, ani nie podasz ich swoim dzieciom.

Cały ten „kolorowy” skład tabletki firmę odstrasza i przeraża.

Nawet, gdy nie wybierasz produktów ColwayInternational – tylko innych firm – to upewnij się, czy kupujesz produkty w formie kapsułki, czy tabletki. Producenci zawsze chwalą się składem substancji aktywnych, ale nikt nie mówi o tych pozostałych.

Czy teraz już odczuwasz różnicę?

Przy tym poście aż chce się dopowiedzieć: „włączmy myślenie”.
Wszak świadomość wyboru to najważniejsze narzędzie, jakie posiadasz mój drogi Czytelniku.

Wybór należy jednak do Ciebie…

Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top