Tabletka kontra kapsułka

tabletkaLudzie często mylą tabletki z kapsułkami, podczas gdy różnica jest ogromna. Nim przyjmiesz kupiony lek, czy suplement diety – zastanawiasz się chociaż przez chwilę – co tak naprawdę połykasz?

Ufamy wszystkim – farmaceutom, lekarzom, którzy przepisują czy zalecają zażywanie tabletek, kapsułek, czy płynów na Twoje dolegliwości. Myślę, że tak powinno być.. Ale nikt nam nie tłumaczy, jaki ma wpływ na jakość działania i szybkość – forma zażytego leku.

Nikt nie mówi, czy wszystkie tabletki można dzielić, czy rozkruszyć?

Przede wszystkim nikt nie tłumaczy, jaka różnica jest między tabletkami a kapsułkami. I to postaram się dziś opisać.

Porównam kapsułki Colway International i zwykłe tabletki.

KAPSUŁKA COLWAYINTERNATIONAL

Żelatynowa kapsułka (100% z kolagenu) jest całkowicie naturalna. Wszystkie suplementy ColwayInternational są w kapsułce z kolagenu rybiego (najbardziej bezpiecznego). Żelatyna wołowa niesie, choć bardzo małe ale jednak, prawdopodobieństwo występowania prionów choroby wściekłych krów. A chyba nie oto wszystkim chodzi, prawda?

TABLETKA

Wielkie koncerny najczęściej wybierają formę tabletki, gdyż jest znacznie tańsza w produkcji.

Jednakże tabletka poza substancją czynną MUSI zawierać substancje do jej sprasowania (wypełniające, wiążące, rozsadzające, smarujące, czy poślizgowe), takie jak:
poliakrylan, etyloceluloza, metyloceluloza, poliwinylopirolidon, bursztynian metopropolu, celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, powidon, laurylosiarczan sodu (ten sam, co w mydłach), dwutlenek tytanu(E171), makrogol 6000, czyli POLIETYLEN GLIKOL (PEG)!!, hypromeloza, laktoza jednowodna, żelaza tlenek żółty (E172) i wiele innych podobnych substancji, które stanowią do 40% masy tabletki.

Wielkie koncerny w ten sposób przygotowują „tabletkę zdrowia” 🙂

Zastanów się, czy chcesz spożywać takie substancje???

WAŻNE!!

Poza tym przy tabletkowaniu substancja sypka ściskana dynamicznie, podlega rozgrzaniu w matrycy, nieraz bardzo znacznemu nawet do 160-180 stopni C, co może powodować utratę aktywności substancji.

ColwayInternational, jako świadomy podmiot nigdy nie zrobi niczego w formie tabletki, z tej firmy na pewno tabletek jeść nie będziesz, ani nie podasz ich swoim dzieciom.

Cały ten „kolorowy” skład tabletki firmę odstrasza i przeraża.

Nawet, gdy nie wybierasz produktów ColwayInternational – tylko innych firm – to upewnij się, czy kupujesz produkty w formie kapsułki, czy tabletki. Producenci zawsze chwalą się składem substancji aktywnych, ale nikt nie mówi o tych pozostałych.

Czy teraz już odczuwasz różnicę?

Przy tym poście aż chce się dopowiedzieć: „włączmy myślenie”.
Wszak świadomość wyboru to najważniejsze narzędzie, jakie posiadasz mój drogi Czytelniku.

Wybór należy jednak do Ciebie…

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.