Jak Zmniejszyć Zmarszczki w 7 Krokach

zmarszczki www.kolagen-inventia.plNie ma chyba na świecie kobiety, która przyzna się, że lubi swoje zmarszczki. To one są pierwszą oznaką starzenia się. I choć starzenie się mamy wpisane w geny, to możemy skutecznie oszukać upływ czasu i zahamować, a nawet cofnąć nasze zmarszczki.

Wielkie koncerny wydają co roku ogromne kwoty na badania nad eliksirami młodości – mniej lub bardziej skutecznymi. Możemy jednak wspomóc się metodami mniej obciążającymi domowy budżet, a przy tym bardziej naturalnymi. Oto one:

1. ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWIEJ

To najważniejszy punkt! Pewnie niejednokrotnie słyszałaś, że jesteś tym, co jesz. To prawda! To co wkładasz do swoich ust determinuje to, jak będziesz wyglądać i czuć się w przyszłości.

Podstawa to zwiększenie ilości spożywanych owoców i warzyw, szczególnie tych bogatych w witaminę C. Jest ona NIEZBĘDNA, aby w naszych ciała zaszły procesy budowy włókien kolagenowych. Ważne są też witaminy A, E, kwasy Omega3, Selen, Cynk… Jednak dopiero organizm mający wszystkie niezbędne składniki funkcjonuje bez zgrzytów.

witamina

Ogranicz spożywane węglowodany (makarony, kasze, ryż, PIECZYWO, a także słodkości). Odstaw produkty silnie przetworzone, mające w składzie duże ilości chemii. Kolorowe napoje zastąp
wodą.

Wkrótce zauważysz przypływ nowej energii, która będzie Cię motywowała do wytrwania w postanowieniach.

2. DOTLEŃ SWÓJ ORGANIZM

Gdy każda z miliardów komórek Twojego ciała dostanie dodatkową porcję tlenu, organizm zamieni się w niezwykle wydajną machinę. Wszelkie procesy w Twoim ciele zaczną przebiegać sprawniej, a Ty poczujesz jak wkracza w Ciebie nowa siła 🙂 Wkrótce również zauważysz to na swoim ciele – szczególnie Twoja dotąd zmęczona skóra będzie Ci wdzięczna – zobaczysz, że Twoje zmarszczki mogą się nawet delikatnie spłycić.

Jak dotlenić swój organizm? Ruch to najprostszy sposób 😉 Ćwicz, biegaj, spaceruj. Jeżeli pracujesz za biurkiem, rób sobie co godzinę krótkie przerwy. Potrzebna jest jedynie systematyczność i cierpliwość. Rezultaty przyjdą na pewno.

3. ZRELAKSUJ SIĘ

Odmierzaj swoją dawkę stresu. Owszem, stresu nie da się uniknąć, ale nie pozwól by towarzyszył Tobie przez cały czas. Nie dopuść, by stan stresu towarzyszył nawet wtedy, gdy sytuacja stresująca już dawno przeminęła. Staraj się zdystansować.

W stresie aktywuje się układ współczulny naszego mózgu – gdy jest niemal bez przerwy włączony, nasz zegar biologiczny przyspiesza. To pierwszy krok do większych zmarszczek…

4. WYSYPIAJ SIĘ

Niewyspany organizm pracuje w stanie awaryjnym – nie działa tak wydajnie jak działać powinien. W związku z tym także procesy komórkowe w naszej skórze nie zachodzą prawidłowo.

I nie daj się zwieść – zatuszowanie braku energii mocną kawą tylko pozornie Ci pomoże. Kawa upośledza wchłanianie aminokwasów, a tym samym wymianę składników budulcowych kolagenu w skórze!

5. ZAFUNDUJ SOBIE MASAŻ TWARZY

Regularny kilkuminutowy masaż pomoże Ci wygładzić drobne zmarszczki, ale też uelastyczni skórę twarzy i ją zrelaksuje. Szybciej krążąca w odprężonych mięśniach krew sprawi, że skóra będzie lepiej nawilżona i dotleniona 🙂

6. OGRANICZ UŻYWKI

Palenie papierosów nie powinno być w ogóle w XXI wieku komentowane… JEDEN wypalony papieros neutralizuje do 35mg witaminy C, niezbędnej w procesach tworzenia kolagenu. To prawie tyle, ile znajdziesz w całej cytrynie! Ciężko wyobrazić sobie, co się dzieje w organizmie, gdy dziennie wypalana jest ich cała paczka…

O tym, że kawa upośledza wchłanianie aminokwasów budujących nasze włókna kolagenowe napisałam już wyżej.

A co z alkoholem? Nie ma tylu dowodów na toksyczność alkoholu na skórę, co w przypadku kawy. Wiadomo jednak, że przewlekły alkoholizm wywołuje jej odwodnienie, a nawet może wpłynąć na jej zanik! Alkohol zaostrza też niektóre choroby skóry, m.in. trądzik różowaty.

7. ŚMIEJ SIĘ

Śmiech to zdrowie! Oddziałuje na wiele narządów naszego ciała usprawniając ich funkcjonowanie. Poprawia dotlenienie całego organizmu, w tym również skóry. Śmiech to także doskonały masaż dla mięśni naszej twarzy. Można spotkać się z opiniami, że śmiech dodaje zmarszczek. Ale nawet jeżeli tak jest, to są to właśnie te zmarszczki, które dodają nam uroku 🙂 Przecież lepiej, żeby ludzie brali nas za osoby wesołe, a nie smutasów, czy złośnice, prawda? 😉

smile

 

Być może nie masz na tyle silnej woli ani cierpliwości, by wprowadzić powyższe kroki w swoje życie. Wtedy możesz wybrać drogę na skróty i wykorzystać preparaty przeciwzmarszczkowe. Jednym z nich jest Aktywny Kolagen Naturalny, o którym dowiesz się więcej na tym blogu 😉

 

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu. Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób.

Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku i polubić mojego Fanpage’a 🙂

 

Posts created 124

One thought on “Jak Zmniejszyć Zmarszczki w 7 Krokach

  1. Małgorzata pisze:

    Oczywiście są to bardzo cenne wskazówki ale …upływ czasu można najskuteczniej pokonać dzięki dermatologii estetycznej , przekonałam się o tym od kiedy zmiany w wyglądzie zaczęły mi naprawdę przeszkadzać – dzięki wypełnieniom z kwasu hialuronowego , sculptrze i innym delikatnym poprawkom zachowałam naturalny a jednocześnie ładny wygląd , po 50-ce kremy i witaminy nie działają 🙂

Comments are closed.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top