Jak szybko poprawić krążenie?

Jak szybko poprawić krążenie?Marzną Ci dłonie i stopy? Masz słabe krążenie? Jak szybko poprawić krążenie? Postaram się odpowiedzieć dziś na to pytanie..

Problem z krążeniem to przypadłość wielu osób, niestety dość często powiązana z tarczycą. Innym problemem jest wyziębienie organizmu.

Jak szybko poprawić krążenie?

Oto 7 naturalnych sposobów plus niesamowicie naturalny dodatek – zioła na krążenie.

1. Przysiady, podskoki, jogging, spacer – proste ćwiczenia.
2. Intensywny masaż stóp czy też dłoni. Może być z użyciem kamieni, a także kostek lodu.
3. Kwasy omega-3. Ryby oraz owoce morza w diecie.
4. Naprzemienny prysznic.
5. Naturalne składniki, a także ostre przyprawy.
6. Moc cytrusów – witamina C.
7. Suplementacja produktem o nazwie – GanoCord – klik.

Pierwsze symptomy gorszego przepływu krwi, np. częste uczucie zimna w nogach, powinny skłonić Cię do wykonania podstawowych badań diagnostycznych, a także zwiększenia aktywności fizycznej oraz koniecznie zmiany diety.

Warto też byś poznała naturalne sposoby na poprawę krążenia – ponieważ na pewno dodadzą Ci energii (np. chili, czosnek, imbir, pieprz, itd), gdyż szybko odczujesz różnicę.

Ostatnio przeglądając zeszyt mojej babci znalazłam przepisy na zioła, które można zastosować przy problemie z krążeniem, czy wyziębieniem; ponieważ w obu przypadkach mogą pomóc:

♦ Herbatka z malin

Gdy się wychłodzisz, zastąpi Ci aspirynę.

1 łyżeczkę suszu zalej szklanką gorącej wody, parz koniecznie pod przykryciem przez ok 5 minut.
Pij 3-4 filiżanki herbatki dziennie.

♦ Napary z lipą

Wypijaj jak najcieplejsze, jeśli wrócisz zamarznięta do domu.

1 łyżeczkę kwiatu lipy – zalej szklankę gorącej wody, parz pod przykryciem przez około 5 minut.
Inny przepis: wymieszaj w równych proporcjach suszone maliny, kwiat lipy i kwiat dziewanny. Aby nadać przyjemnego smaku – dodaj kilka kropel cytryny.

♦ Napój z imbirem

Rozgrzeje się nawet wtedy, gdy wyziębieniu towarzyszą dreszcze.

Do szklanki gorącej wody wkrój 3-4 plasterki świeżego imbiru i wyciśnij 1/2 cytryny. Gdy woda odrobinę przestygnie – dodaj łyżkę miodu, gdyż dzięki temu zmieni się lekko smak.
Pij co 4 godziny. a nie wszystko na raz.

♦ Napary i nalewka z miłorzębu

Miłorząb wzmacnia naczynia krwionośne i uaktywnia krążenie obwodowe w kończynach.

∼ Napar: 1 łyżkę rozdrobnionych liści miłorzębu zalej szklanką wrzątku. Zaparzaj pod przykryciem pól godziny. Pij 1-2 razy dziennie szklankę naparu
∼ Nalewka: suszone lub świeże liście miłorzębu włóż do słoja. Zalej gorącą 40% wódką w proporcji 1:5. Odstaw w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Po tym czasie przefiltruj. Zażywaj łyżeczkę nalewki rozcieńczoną w wodzie 2 razy dziennie – rano i po południu.

♦ Herbatka z owoców głogu

Głóg korzystnie wpływa na pracę serca, dzięki czemu obieg krwi w organizmie jest sprawniejszy.

1 łyżkę suszonych pokruszonych owoców zalej szklanką wrzącej wody. Gdy napar przestygnie, przecedź.
Pij 1/2 szklanki 2-3 razy dziennie.

Koniecznie podziel się opinią, czy zauważyłaś poprawę w komentarzu :), ponieważ nie tylko Ty szukasz odpowiedzi na pytanie: Jak szybko poprawić krążenie?
Cześć! Jestem współautorką tego bloga i bardzo się cieszę, że tu jesteś!Kim jestem? Szczęśliwą mamą. Miłośniczką Toskanii. Blogerką z przyjemności, z zamiłowania. Pasjonatką zdrowego stylu życia, szeroko rozumianej - naturalnej pielęgnacji całego ciała. Kobietą dbającą o własne słowa, myśli i duszę. Żyjącą zgodnie z zasadą - "Wszystko do nas wraca".Zdrowy styl życia to moim zdaniem nie tylko zdrowa dieta (choć ma kluczowe znaczenie), aktywność fizyczna (też joga), odpoczynek, medytacja, odpowiednia ilość snu, zażywanie suplementów, ale również codzienne nawyki, które bardzo decydującą o jakości naszego życia.Zdrowy styl życia to też pielęgnacja i stosowanie dobrych, naturalnych kosmetyków. A także codzienne dążenie do stawania się lepszą wersją samego siebie.Zapraszam do komentowania i zadawania pytań. Zostaw ślad po sobie :-)
Posts created 475

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top