Nobliści o kolagenie i nowotworach

kolagenChciałabym Tobie dziś przytoczyć zdanie specjalistów na temat powiązań kolagenu i nowotworów.

Rak to bardzo poważna choroba i wypowiadanie się w tym temacie ma inny ciężar gatunkowy niż np. wypowiadanie się o zmarszczkach. Dlatego też posłużę się wyłącznie cytatami laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny – ciężko wyobrazić sobie większe autorytety.

Wszystkie poniższe cytaty pochodzą z książki „Kolagen. Nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości.” napisanej przez profesora S. A. Batieczko.

Rak, to choroba kolagenu organicznego. Zabija wtedy, gdy zniszczy tyle jego włókien, że dalsze podtrzymywanie czynności wybranych organów nie będzie już możliwe. Jest on bezpośrednim następstwem osłabienia układu immunologicznego. Funkcjonalność tego układu zależy także od wymiany kolagenu organicznego…

Burnet Mc Farlane

Komórki nowotworowe rozprzestrzeniają się po organizmie w ten sposób, że produkują ogromne ilości enzymów trawiących kolagen i zdolnych w ten sposób utorować drogę rakowi do wszystkich tkanek ciała. Dopóki jednak bariera kolagenowa jest stabilna, dopóty nie dochodzi do przerzutów. Z kolei, gdy dochodzi do degeneracji kolagenu, wówczas osłabione fibryny mogą nawet promować przerzut, poprzez ułatwianie wiązania się płytek krwi z krążącymi komórkami rakowymi i następnie z śródbłonkiem naczyniowym…

G. Domagk

Witamina C jest lekiem przeciwnowotworowym. Wynika to z faktu, że syntezuje interferon gamma oraz aktywuje wymianę kolagenu stanowiącego ostatnią barierę dla metastazy (przerzutu).

L. Pauling

Rozrost nowotworowy zaczyna się wówczas, gdy komórki przestawiają się z oksydacji na fermentację. Gdy atakują kolagen.

A. Szent Györgyi

Rozwój raka jest procesem anaerobowym. Komórki nowotworowe w odróżnieniu od zdrowych przestają karmić się tlenem, a chętnie żywią się glukozą. U przyczyn mutacji komórek leży osłabienie układu immunologicznego, a wcześniej zła wymiana składnikowa.

O. H. Warburg

S. A. Batieczko jest autorem ponad 30 książek  na temat profilaktyki oraz rehabilitacji osób z wykorzystaniem technologii medycyny wschodniej i zachodniej.

Książka dostępna jest w naszym sklepie:
http://www.kolagen.pl/

 

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top