Tymozyna β 4

liposomyKardiomiocyty – komórki mięśnia sercowego, były dotąd traktowane przez medycynę jako niemożliwe do stymulowania do „ponadprogramowych” podziałów. Uważano, że są one niepodzielne…  Jak się okazuje nie do końca jest to prawdą…

Naukowcy z Wielkiej Brytanii dowiedli rzeczy niezwykłej – za pomocą tytułowej tymozyny β 4 zmusili komórki mięśnia sercowego do podziału! Nowo powstałe kardiomiocyty współdziałają z istniejącymi komórkami mięśnia sercowego i mogą zastąpić uszkodzoną tkankę po zawale serca!

Tymozyna β 4 to hormon peptydowy występujący naturalnie w organizmach ssaków, pełniąc rolę naprawczą i regeneracyjną dla uszkodzonych komórek i tkanek.

Podobne, jak w przypadku serca, efekty daje w leczeniu centralnego układu nerwowego. Niestety skuteczność 100% wykazuje tylko w leczeniu szczurów laboratoryjnych. W przypadku ludzi jest ona ciągle jeszcze statystycznie za niska, by tymozyna β 4 ogłoszona została jednym z najważniejszych leków medycyny.

Tymozyna β 4  okazała się natomiast bardzo efektywna w leczeniu u ludzi uszkodzeń płuc, skóry oraz przy regeneracji mięśni. Pobudzała również wzrost włosów oraz regenerację zębów.

Jeśli chodzi o samą skórę: różnicuje komórki śródbłonka, stymuluje procesy angiogenezy (wzrost nowych komórek w istniejących już naczyniach) w tkankach skórnych, powoduje migracje keratynocytów, podziały fibroblastów i magazynowanie „ponadprogramowego” kolagenu. Zmniejsza także stany zapalne.

Tyle, że do wyżej wymienionych zastosowań tymozyna β 4 jest zbyt kosztowna. Pozyskiwana w czystej formie biologicznie aktywnej, czyli z grasicy – jest jedną z najdroższych substancji na świecie. Stać na nią jest głównie pacjentów prywatnych klinik dla multimilionerów…

Zastosowanie tymozyny β 4 w kosmetykach

Ta wiadomość może trochę zaskoczyć – nikt jeszcze w produkcie kosmetycznym sprzedawanym masowo nie umieścił tej substancji!

Z tymozyną β 4  w składzie, wytwarza się od wielu lat wyłącznie kosmetyki na zamówienie klientów w USA i w krajach arabskich, a ich ceny są przeogromne..

Hormon ten wytwarzany jest obecnie tylko w czterech miejscach na świecie; w USA, w Australii i w Polsce, w Jeleniej Górze, gdzie opracowano wielokrotnie tańszą od amerykańskich metodę jego pozyskiwania.

W 2015 roku tymozyna β 4 ma pojawić się w kosmetykach Colway. W ilościach wprawdzie śladowych, pamiętajmy jednak, że ta substancja jest tak silna, że potrafi zmuszać do podziału komórki z natury niepodzielne – kardiomiocyty (a co dopiero fibroblasty – podzielne komórki skóry!).

Skoro jest tak silna, czy jest na pewno bezpieczna ?

Tak. Jest absolutnie bezpieczna. Biologicznie patrząc, jest  to peptyd o pełnej histokompatybilności z komórkami ludzkimi. Od ćwierć wieku używany w medycynie i nigdy nie stwierdzono przypadku żadnych powikłań, ani objawów ubocznych.

Nie ma dla tymozyny ani jednego bezwzględnego przeciwwskazania. Nie znajduje się też ona na żadnej z setek sporządzonych na świecie list substancji zabronionych.

Tylko wyczekiwać, kiedy znajdziemy ją w kosmetykach Colway 🙂 (aktualizacja – już ją znajdziesz np. w Odmładzającym Kremie do Twarzy)

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w skrypcie szkoleniowym Colway nr 4.

 

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu. Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób.

Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku i polubić mojego Fanpage’a 🙂

 

Posts created 124

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top