Bezalkoholowy TONIK do twarzy

TonikTonik– nadal jest zapomnianym kosmetykiem u większości kobiet. Znajduje się w praktycznie każdej linii pielęgnacyjnej, jednak mało kto wie: dlaczego należy go używać i jakie ma zastosowanie..

Tonic (z ang.) znaczy – krzepiący, wzmacniający. Stąd nazwa tego kosmetyku, który bardzo odświeża, nawilża i ożywia Twoją skórę.

Od dawien dawna obok środków pielęgnacyjnych w postaci past czy kremów kobiety stosowały różne płyny oczyszczające naskórek. Były to napary ziołowe, rozcieńczone nalewki z owoców, ziół, białe wino – bądź zmieszany z wodą sok z cytryny. Europejską sławę w XV-XVI wieku zyskał specyfik zwany „wodą Królowej Węgier”. Był to wyciąg alkoholowy z rozmarynu – rozcieńczona woda różana z odrobiną: soku z cytryny albo kilkoma kroplami wina.

Obecnie toniki są wręcz niezbędne dla zachowania pięknej i zdrowej cery. Dlaczego??

Ze względu na problem skóry ’ubogiej w wodę’. Przyczyny są różne, np. praca przez 8-10 godzin w klimatyzowanym pomieszczeniu, centralne ogrzewanie zimą; suche, ciężkie od zanieczyszczeń powietrze latem. Inne przyczyny tkwią w nas samych. Zbyt intensywne odchudzanie może spowodować odwodnienie naskórka. U osób, które przekroczyły 25 lat, zaczyna powoli ubywać kolagenu w skórze. Kolagen, jedno z najważniejszych białek naszego organizmu, poza innymi funkcjami ma za zadanie wiązać wodę w skórze.

Toniki mają szerokie zastosowanie. Orzeźwiają, oczyszczają cerę, usuwają nadmiar tłuszczu, pozostałości makijażu. Redukują w pewien sposób pojawiające się zmarszczki suche, pomagają zmniejszyć widoczność porów na twarzy. Zapewniają ochronę cery przed dymem papierosowym i wszelkimi toksynami. Przez stymulację przepływu krwi na twarzy napinają skórę, nadając jej świeży wygląd. Ponadto łagodzą podrażnienia – zawierają specjalne ekstrakty łagodzące, co pomaga skórze uniknąć pojawiających się po myciu podrażnień.

Jednak najważniejszą funkcją toniku jest przywracanie odpowiedniego poziomu pH skóry, które jest dość często zmieniane przez inne kosmetyki (np. którymi oczyszczasz i zmywasz makijaż). I to właśnie dzięki tonizowaniu przywracasz funkcje obronne skóry – staje się odświeżona i odzyskuje utracony blask.

Pamiętaj, że niektóre toniki zawierają alkohol, co powoduje dodatkowo wysuszanie powierzchni naskórka. Dlatego proponuję Ci zaopatrzyć się w bezalkoholowy Tonik z serii Natural Collagen.

Jest delikatny, łagodzi podrażnienia, przywraca skórze prawidłowe pH, posiada przyjemną nutę zapachową. Dzięki specjalnej formule skutecznie usuwa pozostałości makijażu oraz innych preparatów kosmetycznych. Pozostawia na powierzchni skóry cienki film, intensywnie i długotrwale ją nawilża, co daje długotrwałe uczucie odświeżenia oraz komfortu.

Chcesz przeczytać więcej na temat Toniku Natural Collagen?Kliknij tutaj —->>

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.