fbpx

Zmarszczki – rodzaje

W odróżnieniu od organów wewnętrznych – skóra pokazuje nam kolorem, gładkością, strukturą, jędrnościączy jest zdrowa, czy też nie. Można także określić optycznie jej wiek biologiczny, chociaż już trudniej metrykalny.

Wszyscy znamy osoby, które osiągnęły wiek podeszły, a ich skóra bez chirurgii plastycznej wygląda zachwycająco. Utraciła nieco lipidów i ma małe zmarszczki, ale zachowała tonus, zwartą strukturę, gęstość i nawet wspaniały kolor.

Znamy też przykłady osób postarzałych optycznie w wieku lat 40 i kilku, niczym emeryci, jak również osób wyglądających w wieku lat 60 – na lat 90. Sprawiających wrażenie trzymających się tego padołu, tylko siłą woli. Ich sylwetka jest pochylona, kości twarzy zapadłe, lub jej owal zaburzony, szczęka obwisła. Skóra cienka, silnie pomarszczona i rozciągnięta; o kolorze wyblakłym, plamista, czasem żółtawa, nie budząca uczuć estetycznych.

DLACZEGO ???


G
eny, geny
– a głównie aktywność dysmutazy ponadtlenkowej w pierwszej kolejności, ale zaraz potem: słońce, przebyte choroby, tryb życia, ogólny poziom stresu, skonsumowane używki, stosunek do zdrowia, profilaktyki i suplementacji, nawyki żywieniowe, dbałość o skórę w sensie kosmetologicznym i czynniki psycho-somatyczne, ale w obiektywie przeżytych tak, lub inaczej lat sześćdziesięciu – dla bilansu zdrowia i wyglądu – istotne.

Oddając słuszność determinantom genetycznym, zauważymy jak skutecznie przeciwstawiał się im człowiek – szczególnie na przełomie ostatnich wieków i szczególnie na polu wyjątkowym: wyglądzie skóry! Nie ma przykładu bardziej dobitnego. Dla skóry, jej wyglądu, stopnia pomarszczenia itp. można dziś uczynić bardzo wiele.

Kto ma sporo pieniędzy, na tego czekają coraz efektywniejsze metody inwazyjne i pól-inwazyjne. Osobom dysponującym relatywnie małymi środkami kłania się właściwa gospodarka aminokwasowa, właściwy tryb życia i dieta, a także osiągnięcia polskiej szkoły biochemii białek, których ukoronowaniem jest trzeciorzędowy –rybi kolagen.

Zmarszczki – o czym nie każdy wie – rodzą się na długo przed tym, zanim odcisną się na naszej skórze!

To zupełnie jak grzybnia, która musi powstawać wiele lat, zanim przyjdziemy w to miejsce po dorodne borowiki. Najmniejsze w istocie zmarszczki tworzą się na powierzchni samej skóry – w epidermie. Ich podłoże, ich „głębokie wąwozy” powstały w wyniku zmian zaszłych w tkance skóry właściwej i w tkance podskórnej. Chociaż zmarszczki, to ubytki tkanki, u ich podłoża leżą procesy długoletnie (opisane przez I.I.Kolgunienkę) i zaczynające się na poziomie komórkowym.

TYPY ZMARSZCZEK


M
ożemy wyróżnić takie oto typy zmarszczek: płodowe, mimiczne, pochodne tkanki tłuszczowej – na które nie ma w istocie rady. One są – i mają być.

Są też zmarszczki ”suche”, które w 100% likwiduje aplikacja naskórna kosmetyku XXI wieku – Kolagenu Naturalnego Platinum. I są również (błędnie za zmarszczki uważane – w istocie przepuklina mikromięśni twarzowych) defekty typu: ”worki pod oczami”, które można stosunkowo łatwo skorygować u chirurga-plastyka.

Wreszcie zmarszczki ”starcze – cechuje je, tzw. dermatoglifika niepowtarzalna. Tak, jak nie ma osób o identycznych odciskach palców, tak i nie ma dwóch ludzi, którym identycznie marszczy się twarz.

Co więcej – typ zmarszczek ma nawet dowiedziony związek z osobowością posiadacza. Może świadczyć o niektórych jego cechach. Tak pozytywnych, jak i postrzeganych – jako paskudne wady. Życzliwość do otaczającego świata, dobrotliwość, optymizm – ale także surowość, apodyktyczność, skąpstwo – takie cechy zdaniem wielu znawców odbijają się w powstających bruzdach zmarszczkowych.

Jakie są inne przyczyny powstawania zmarszczek? O tym już niebawem..

Pamiętaj, że do niwelowania, spłycania zmarszczek stosujemy Kolagen NATURALNY Platinum (Chcesz przeczytać więcej? Kliknij!)

———————————————

Mam do Ciebie prośbę – jeżeli artykuł wydał się Tobie ciekawy, proszę kliknij przycisk „Lubię to, na górze wpisu, tuż pod tematem artykułu.
Pomoże mi to dotrzeć do większej liczby osób. Możesz również udostępnić go znajomym na Facebooku 🙂

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AgnieszkaAlen Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Alen
Gość
Alen

Dlaczego Platinum, a inne nie nadają się do pielęgnacji skóry?
Pozdrawiam
CZ