Włosy. Naturalny sposób na wypadające włosy

wypadanie włosów, wypadające włosyGarściami wypadają Ci włosy? Znów masz problem z włosami? Dość mocno przerzedzają Ci się włosy?

Poniżej przedstawię Ci tani, łatwy i naturalny sposób, by cieszyć się bujną fryzurą – dzięki temu szybko zauważysz pierwsze efekty.

Zapraszam!

To, czy włosy są gęste, mocne czy przerzedzone i słabe, zależy od zdrowia skóry głowy i cebulek włosowych. Aby poprawić ich kondycję, koniecznie (!!) warto jest zastosować kurację olejkami.

Niektóre z nich leczą skórę z łupieżu, łojotoku, łagodzą świąd oraz dostarczają cebulkom witamin i składników odżywczych. Wystarczy olejki nakładać co 3-4 dni przez kilka tygodni, aby zauważyć efekty.

Pamiętaj jednak, że tylko specjalne olejki na porost włosów powinnaś stosować na skórę głowy – reszta na same włoski lub na końcówki. Popularne z awokado, czy olejek kokosowy ładnie wygładzają włoski, ale na skórę głowy już się ich nie nakłada.

4 liderów wśród olejków na włosy

  • Rycynowy
    Wzmacnia cebulki włosowe, przyspiesza wzrost włosów i zmniejsza ich łamliwość. Pomaga zwalczyć łupież i łojotok. Często kupisz go w aptekach.
  • Z czarnuszki
    Pomoże, gdy Twoje włosy są suche i zniszczone zabiegami fryzjerskimi. Zapobiega ich wypadaniu. Sprawi, że nabiorą blasku i elastyczności. Dostępny raczej w sklepach zielarskich.
  • Pichtowy (pozyskiwany z jodły białokorej)
    Leczy łupież mokry, odżywia cebulki i hamuje wypadanie włosów. Dostępny w aptekach – wczoraj kupiłam 😉
  • Migdałowy
    Poprawia ukrwienie skóry głowy i przyspiesza porost włosów. Delikatnie je natłuszcza. Kupisz go w drogerii.

Czy wiesz, jak nakładać olejki na włosy?

  • NA MOKRO
    Zwilż skórę głowy i włosy wodą. Wetrzyj w nie olej i nałóż czepek kąpielowy. Trzymaj przynajmniej 30minut.
  • Z ODŻYWKĄ
    Wymieszaj 2 łyżki odżywki do włosów z 1 łyżką oleju. Nałóż na mokrą głowę. Trzymaj około godziny.

Zmywaj je inaczej niż zwykle

  • Odżywką
    Spłucz skórę głowy i włosy ciepłą wodą. Nałóż na nie odżywkę i masuj (jak przy myciu głowy). Po chwili spłucz wodą.
  • Rozcieńczonym szamponem
    Jeśli włosy nie wchłaniają dobrze oleju (i pozostaje na nich tłusty film) umyj je szamponem rozcieńczonym wodą 1:1. Obficie spłucz wodą.

Olejowanie nie dla każdego

Pielęgnacja olejami nie jest wskazana dla włosów niskoporowatych. Ich łuski są mocno domknięte. Olej nie wnika w głąb, tylko oblepia włoski, niepotrzebnie je obciążając.

Jak je rozpoznać?

Takie włosy są bardzo gładkie, wręcz śliskie i bardzo lśniące.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.