fbpx

W jaki sposób stosować Kolagen?

platinumBiorąc pierwszy raz do ręki nowy kosmetyk, niejednokrotnie zastanawiasz się nad sposobem i częstotliwością stosowania tego produktu. Zapoznajesz się też z jego składem, zwracając szczególną uwagę na zawarte w nim składniki.

Tak samo jest w przypadku Kolagenu Naturalnego. Z chwilą pierwszej aplikacji żelu, musisz wiedzieć, że..

Żel nakłada się – we wszystkich rodzajach oczyszczenia – zawsze na świeżo umytą i wilgotną skórę. Na taką skórę (przy pomocy dozownika) – możesz nałożyć bardzo cienką warstwę kolagenu i delikatnie wklepać opuszkami palców (ruchami zgodnymi z układem mięśni). Po wchłonięciu, po ok. 10 minutach, abyś uniknęła uczucia napięcia skóry, możesz zastosować odpowiedni krem, czy balsam, który nie będzie (!!) zawierał: kwasów owocowych, cynku, ceramidy czy retinolu (w oleju z róży piżmowej naukowcy odnotowali istnienie kwasu retinowego – pochodna retinolu). Możesz to sprawdzić w składzie każdego produktu, którego używasz.

Pamiętaj, że.. Nakładanie kremu, który będzie zawierał jeden z w/w składników, spowoduje – iż kolagen straci swoje właściwości, a stosowanie w tym czasie żelu – nie przyniesie dla skóry pożądanych efektów!

Kiedy chcesz nałożyć swój ulubiony krem, balsam czy olejek,
który zawiera w składzie, np. retinolodczekaj ok. 30 minut – po czym możesz aplikować kosmetyki, takie jakie Tobie odpowiadają.


I jeszcze jeden ważny aspekt, który powinnaś wiedzieć.. Kiedy na powierzchni naskórka pozostaje nie wchłonięta, minimalna ilość kolagenu (efekt tzw. łuszczenia się naskórka) – oznacza, że nakładasz zbyt dużą ilość preparatu. Więc spokojnie możesz stosować kolagen, ale (jednorazowo) w mniejszej ilości, i nie obawiaj się – to nie jest Twój naskórek.

Nie wiesz jaki wybrać Kolagen? Odpowiedź znajdziesz na blogu tutaj —->
Chcesz złożyć zamówienie? Zapraszam do sklepu internetowego: www.kolagen.pl

>> Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>> Kliknij poniżej i napisz.
>> Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.

40 Komentarze

 • Agnieszka
  Posted 1 11:41 0Polubienia

  Witaj,
  Przesuszenie skóry może być spowodowane zbyt dużą ilością nakładanego kolagenu lub zbyt małą ilością wody. Skóra jednorazowo przyjmie tyle kolagenu ile potrzebuje a nadmiar obsycha i pozostaje na skórze.
  Jaką ilość kolagenu stosujesz przy jednorazowej aplikacji oraz ile szklanek wody pijesz dziennie?
  Pozdrawiam, Agnieszka

 • kate
  Posted 1 13:02 0Polubienia

  od miesiąca stosuję Państwa kolagen pure, bardzo przesusza mi skórę szczególnie wokół oczu, na kolagen nakładam dermosan półtusty, może robie coś źle?

 • Agnieszka
  Posted 1 11:49 0Polubienia

  Witam,
  Moim zdaniem kosmetyczka się myli. Jakie podała argumenty, że kolagen nie działa?
  Pozdrawiam, Agnieszka

 • Lusia
  Posted 1 22:38 0Polubienia

  Stosuje kolagen naturalny ale pewna znajoma, która jest kosmetyczką powiedziała, że takie używanie nic nie daje, iż powinno stosować się przy użyciu światła UV. Czy to prawda ?

 • Rafal
  Posted 1 11:02 0Polubienia

  Alka, tak 🙂

  Kolagen wspomaga leczenie skóry alergicznej.
  Do stosowania na ciało zalecany jest Kolagen Naturalny Silver http://www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html

 • Alka
  Posted 1 13:18 0Polubienia

  Czy jest sposób na pokrzywkę alergiczną? Czy kolagen zadziała, a jeśli to jaki?

 • Rafal
  Posted 0 08:25 0Polubienia

  Tak, dawka z jednego naciśnięcia dozownika powinna wystarczyć. Kolagen należy rozsmarować na twarzy tak, by pokrył całą twarz (jak najcieńsza warstwa). Twarz powinna być zwilżona wodą.
  Jeżeli po paru minutach kolagen zaczyna się łuszczyć na twarzy, to znak, że nałożono jego zbyt dużo.

 • Kizi
  Posted 0 23:50 0Polubienia

  Mam zakupiony kolagen Platinium do twarzy. Podobno ma wystarczyć nawet na 10 miesięcy. Proszę mi powiedzieć ile tego nakładać na twarz? Piszecie, że musi być cienka warstwa. Czy jedno dawka jak wylatuje z dozownika wystarczy?

 • Agnieszka
  Posted 0 18:56 0Polubienia

  Witaj,
  Produkt, aby działał powinien być stosowany codziennie, codziennie na zwilżoną skórę i w niewielkiej ilości. Nie ma takich preparatów (kosmetyków i suplementów diety), które by działały przy ich rzadkim stosowaniu.
  Przykro mi bardzo, ale rzadko stosowany kolagenu nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.
  Pozdrawiam, Agnieszka

 • daisy
  Posted 0 16:56 0Polubienia

  czy kolagen na twarz musze nakladac kazdedo dnia czy moze byc rzadziej?dziekuje

 • Agnieszka
  Posted 0 14:49 0Polubienia

  Witam serdecznie,
  Przepraszam, że dopiero odpisuje na wiadomość, ale pytanie wpadło do folderu spam. I nie zauważyłam wcześniej tej wiadomości.
  Tak, bez obaw można łączyć kolagen z innymi produktami.
  Stosujemy pierwszy kolagen, po 30 minutach inne maści, leki, kosmetyki (nie wcześniej, gdyż część produktów może zawierać w swoim składzie związki niszczące kolagen – retinol, kwasy owocowe, cynk). Jeżeli nie zawierają składników niszczących kolagen, bez obaw można po kilku minutach od nałożenia kolagenu zastosować ten kosmetyk.
  Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

 • pryncypal8
  Posted 0 17:44 0Polubienia

  Czy po kolagenie można nałożyć krem z jadu węża i czy to nie osłabi działania kremu który działa jak botox?

 • Agnieszka
  Posted 1 00:50 0Polubienia

  Witam serdecznie,

  Przeczytałam swoje wypowiedzi i nie bardzo widzę, w którym miejscy napisałam aby zastosować kolagen do zabiegu dermarollerem? Wprost przeciwnie, zalecam zastosowanie kolagenu po całym zabiegu.
  Zalecam zastosować kolagen, czy kosmetyki po wszelkich zabiegach dermarollerem. Nigdzie nie napisałam, aby zabiegi kończyć naszymi kosmetykami, czy kolagenem. Proszę przeczytać jeszcze raz moje odpowiedzi.
  Pozdrawiam, Agnieszka

Napisz komentarz