Regeneracja skóry Kolagenem po oparzeniach

Dzisiaj kontynuuję temat dotyczący oddziaływania Kolagenu Naturalnego na blizny, a w szczególności blizny pooparzeniowe. Temat został rozpoczęty we wcześniejszym wątku: BLIZNY a działanie Kolagenu.

Specjalnie dla Ciebie został stworzony krótki filmik, pokazujący jakie efekty terapii dr S. Batieczko, uzyskuje u swoich poparzonych pacjentów.

Film zawiera dość drastyczne zdjęcia pacjentów, ale pomimo tego wart
jest obejrzenia, więc zapraszam..

Kliknij poniżej i obejrzyj film:


A teraz przypomnę Ci, w jaki sposób kolagen oddziałuje na bliznę..


K
olagen Natura
lny
działa rozjaśniająco, zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą i przerośniętą tkankę blizn, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu.

S
tosując Kolagen Naturalny do wygładzania blizn, należy pamiętać o peelingu, który złuszczając naskórek, w znaczny sposób przygotuje skórę do lepszej wchłanialności kolagenu.


W
zależności od miejsca występowania blizny zalecamy Kolagen Platinum (delikatne partie ciała – w tym twarz, dekolt, miejsca intymne, itd.) lub Kolagen Silver (pozostałe części ciała).

>>  Masz jakąś uwagę, którą chcesz się ze mną podzielić?
>>  Kliknij poniżej i napisz.
>>  Jak zwykle.. pytania i komentarze mile widziane!

40 Comments

 • Anonymous
  Posted 1 15:44 0Likes

  Potwierdzam kolagen jest świetny! Blizny po tej nieszczęsnej herbacie o wiele lepiej wyglądają, a używam żelu w krótkim czasie. Polecam takim niedowiarkom jak ja kiedyś! pozdrowionka Anka.

 • Agnieszka
  Posted 1 12:49 0Likes

  Witaj Anka,
  Dziękuję za opinię o Kolagenie Naturalnym.
  Zapraszam częściej 😉

  Pozdrawiam, Agnieszka

 • Beata
  Posted 1 11:51 0Likes

  Pomaga na oparzenia i to w zadziwiający sposób – na wakacjach dotkliwie poparzyłam rękę rozgrzanym metalem – i natychmiast obsmarowałam to miejsce kolagenem z lodowki – po godzinie okropny ból ustapił i nie wrócił. Skóra zregenerowała się w dwa tygodnie – praktycznie nie ma śladów – a wyglądało naprawdę żle.

  Pozdrawiam

 • anna
  Posted 1 14:27 0Likes

  Jaki kolagen zastosować i kiedy ??na oparzenia skóry na twarzy ,dodam że to oparzenie 1/2 stopień .Leczenie trwa od 2 tygodni.”pacjent”ma 30 lat .

 • Agnieszka
  Posted 1 16:41 0Likes

  Witam,

  Jak najszybciej zastosuj kolagen. W przypadku poparzeń na twarzy zastosuj Kolagen Platinum.
  Oparzenia powierzchowne (I i II stopnia) są zniszczeniem naskórka i tylko części głębszych partii skóry. Naturalny Kolagen może być stosowany już w tym momencie. Nie może być bezpośrednio stosowany tylko na oparzenia z sączącymi się ranami – w tym przypadku żel stosuje się wokół rany.

  Przy oparzeniach powierzchniowych najważniejsza jest szybkość reakcji. Oparzoną skórę, jak najszybciej trzeba przemyć, zanurzyć w zimnej wodzie albo zrobić z niej okład. Jest to ważne nie tylko dla samego złagodzenia bólu, czy pieczenia – ważne jest, aby zapobiec powstawaniu bąbli wypełnionych płynem. Pamiętaj jednak, że okład nie odbuduje Ci martwych tkanek i w tym momencie pomoże Kolagen Naturalny.

  Zastosowanie żelu od razu po oparzeniu jest bardzo skutecznym sposobem na zregenerowanie zniszczonych włókien kolagenowych. Skóra w miejscu poparzenia natychmiast wchłania kolagen i dlatego żel należy aplikować kilkakrotnie. Jednorazowo – nawet w większej ilości, gdyż zapotrzebowanie na białko w tym miejscu jest bardzo duże. Szybkie dostarczenie białka kolagenowego z zewnątrz znacznie zmniejsza ryzyko powstawania szpecących blizn.

  Poza tym w składzie kolagenu znajdują się polipeptydy – mające właściwości opiatowe – powodują zmniejszenie bólu i uczucie pieczenia skóry w miejscu oparzenia.

  pozdrawiam, Agnieszka

 • Elż
  Posted 1 18:51 0Likes

  Witam, chcę potwierdzić fantastyczne działanie kolagenu na blizny. Poradziłam znajomym zastosowanie kolagenu na blizny po operacjach wycięcia pęcherzyka żółciowego zaraz po wyjęciu nici,po miesiącu podziękowały mi informując, że blizny są prawie niewidoczne. Jutro mój mąż będzie miał zdejmowane szwy po operacji onkologicznej i jemu też będę nakładać kolagen. O efektach napiszę. Pozdrawiam, Elżbieta

 • Agnieszka
  Posted 1 16:22 0Likes

  Witam serdecznie,

  Dziękuję za tak cenną opinię. ;))
  Bardzo się cieszę, że z efektów u znajomych. Czekamy również na informację, jakie są efekty u Pani męża.

  Pozdrawiam, Agnieszka

 • ania
  Posted 1 10:44 0Likes

  Witam serdecznie.mój chrześniak miał poparzenie trzeciego stopnia na rączce, na której zrobiono mu potem przeszczep siateczkowy.teraz po tym zabiegu zaczęły sie robić zrosty i lekarz zalecił stosowanie specjalnych rękawów uciskających.Czy w takim przypadku kalagen może pomóc?pozdrawiam Ania

 • Agnieszka
  Posted 1 17:41 0Likes

  Witam serdecznie,

  Kolagen może być stosowany już w tym momencie. Nie może być bezpośrednio stosowany tylko na oparzenia z sączącymi się ranami – w tym przypadku żel stosuje się wokół rany. W przypadku poparzeń na dłoni można zastosować Kolagen Silver.
  Zastosowanie żelu jest bardzo skutecznym sposobem na zregenerowanie zniszczonych włókien kolagenowych. Skóra w miejscu poparzenia natychmiast wchłania kolagen i dlatego żel należy aplikować kilkakrotnie. Jednorazowo – nawet w większej ilości, gdyż zapotrzebowanie na białko w tym miejscu jest bardzo duże. Szybkie dostarczenie białka kolagenowego z zewnątrz znacznie zmniejsza ryzyko powstawania szpecących blizn.

  Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka

 • Maria
  Posted 1 21:05 0Likes

  A jak działa ten kolagen na blizny powypadkowe? Mam je na czole, nodze – bardzo widoczne.

 • Agnieszka
  Posted 1 15:22 0Likes

  Witaj,

  O tym jak duża będzie poprawa zależy od bardzo wielu czynników. Czym blizna czy miejsce narażone na powstawanie blizn świeższe, tym kolagen bardziej pomoże – bo kolagen najlepiej pomaga właśnie na nowe blizny. Tak naprawdę, czym szybciej Pani zastosuje Kolagen, tym efekty będą lepsze.

  Przez pierwszy rok, kiedy blizna dojrzewa, można spróbować wpływać na jej przyszły wygląd. Fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen w skórze – pobudzone, poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz – spowodują znaczące uporządkowanie włókien kolagenowych. Blizny stają się wtedy znacznie wygładzone, zmiękczone i o wiele mniej widoczne lub wcale nie widoczne.

  Ogólnie mówiąc Kolagen wygładza blizny, zmiękcza je, poprawia koloryt skóry; sprawia, że blizny na pewno są mniej widoczne. Stosując Kolagen Naturalny do wygładzania blizn, należy pamiętać o peelingu, który złuszczając naskórek, w znaczny sposób przygotuje skórę do lepszej wchłanialności kolagenu.
  Produkt może być stosowany jednocześnie przy innych środkach kosmetycznych czy chemicznych, ale w odstępach czasowych. W zależności od miejsca występowania blizny – w tym przypadku polecam kolagen Silver. http://www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html

  Pozdrawiam, Agnieszka

 • Kinga
  Posted 1 09:08 0Likes

  Czy kolagen może pomóc na duże czterdziestoparoletnie blizny? Czy może pomóc na rozstępy ? 🙁

 • Agnieszka
  Posted 1 21:03 0Likes

  Witam serdecznie,

  Na takie blizny polecam Kolagen Silver w formie żelu http://www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html O tym jak duża będzie poprawa zależy od bardzo wielu czynników. Między innymi od tego, jak stara jest to blizna.
  Przez pierwszy rok, kiedy blizna dojrzewa, można spróbować wpływać na jej przyszły wygląd. Fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen w skórze – pobudzone, poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz – spowodują znaczące uporządkowanie włókien kolagenowych. Blizny stają się wtedy znacznie wygładzone.
  A na stare blizny…
  Ogólnie mówiąc Kolagen wygładza blizny, zmiękcza je, poprawia koloryt skóry; sprawia, że blizny na pewno są mniej widoczne. Poza tym skóra stanie się światłoczuła i dzięki temu, będzie Pani mogła ją równomiernie opalić. Tak stare blizny, będzie Pani mogła całkowicie usunąć tylko chirurgicznie.

  Rozstępy..
  Jak bardzo kolagen pomoże – to wszystko uzależnione jest od kiedy są one na skórze, jakiego są koloru, jaki prowadzony jest tryb życia, czy pali się papierosy, uprawia sport, ect.
  Niestety, stare rozstępy (białe) całkowicie nigdy nie znikną. Nie ma i nie będzie takich kosmetyków, które by całkowicie usunęły stare rozstępy. Możemy jedynie je zmniejszyć, spłycić, wybielić – spowodować by były mniej widoczne, właśnie dzięki Kolagenowi Silver. Żel wyrównuje koloryt skóry oraz korzystnie wpływa na jej jędrność i gładkość. Poza tym skóra stanie się światłoczuła i dzięki temu, będzie można ją opalić.
  Co zrobić, aby zmniejszyć rozstępy i zapobiegać powstawaniu nowych?
  Przede wszystkim powinniśmy wzmocnić włókna kolagenowe, które są kruche i podatne na zerwania. Wzmacniając włókna kolagenowe poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz nowe rozstępy znikają, stare – są niwelowane, spłycane i rozjaśniane.
  Polecam: http://www.kolagen.pl/k2,kolagen-silver.html
  Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka

 • Paweł
  Posted 1 17:44 0Likes

  Mam 9ciomiesięczną córeczkę dziecko zrobiło się dość żwawe i wylało na siebie gorącą herbatę oparzenia określono na II stopień bąbelki, zeszła skórka na klatce piersiowej i delikatna martwica którą lekarz ocenił do leczenia maściami ogólnie stan rany dobry pytanie czy u tak małego dziecka można już teraz zastosować kolagen na rany. Wiedząc że opinia doktora na pytanie o kolagen była mniej więcej taka że kosmetyki na rany nie są dobre a (my) mamy dobre maści

 • Rafal
  Posted 1 07:33 0Likes

  Paweł,
  Składniki Kolagenu Naturalnego występują naturalnie w naszych ciałach, więc zastosowanie preparatu nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Skóra po oparzeniach bardzo potrzebuje kolagenu do odbudowy, więc bądź przygotowany na to, że będzie się on bardzo szybko wchłaniał i trzeba będzie go częściej aplikować.
  Kolagen nie jest typowym kosmetykiem (choć faktycznie jest jako kosmetyk zarejestrowany), to raczej „żywe” białko.

  Co do maści – można stosować maści i kolagen zamiennie – nie będzie się to ze sobą kłócić.
  Jedynie substancje takie jak związki cynku, siarki, kwasy owocowe i salicylowe, ceramidy, cytokiny, retinol mogą utrudniać wchłanianie kolagenu, więc jeżeli maść zawiera powyższe składniki, lepiej odczekać ok. 30 minut aż maść się wchłonie.

  W powyższych komentarzach możesz przeczytać, by nie stosować kolagenu bezpośrednio na oparzenia z sączącymi się ranami – w tym przypadku żel stosuje się wokół rany.

 • Atusia
  Posted 1 12:09 0Likes

  Ja używam kolagenu od listopada 2013 r i prawdę mówiąc nie zauważyłam wielkiej poprawy wyglądu mojej cery ( zaczerwienienia i popękane naczynka ) ,stosuję również krem z tej samej firmy. Być może u mnie proces poprawy przebiega w wolniejszym tempie niż u innych

 • Agnieszka
  Posted 1 00:14 0Likes

  Witam serdecznie,

  Jaką dawkę witaminy C Pani stosuje? W Pani przypadku to bardzo ważne, by przyjmować taką witaminę (działa m.in.przeciwzapalnie).
  Pozdrawiam, Agnieszka

 • Anonim
  Posted 1 22:57 0Likes

  Witam
  Moja teraz 14 miesięczna córeczka poparzyła sobie poważnie rączkę 5 miesięcy temu ściągając na siebie gorący kubek. Ciałko i skórka w dużej części się zregenerowało ale jest kilka miejsc gdzie była martwica i tam są wciąż aktywne, czerwone, twarde zgrubienia. Mam wrażenie że bardzo po mału się one zmniejszają, ale sama nie wiem. Jakiś czas temu kupiłam colagen colwey platinum, ale lekarz mnie zniechęcił do używania, choć mam wrażenie że nie był w temacie. Czy używanie tego preparatu na tym etapie u tak małego dziecka może pomóc?

 • Rafal
  Posted 1 08:12 0Likes

  Oczywiście, że może pomóc 🙂 Kolagen wpływa nie tylko na świeże oparzenia, ale również na świeże i starsze blizny. Kolagen Naturalny działa rozjaśniająco, zmiękczająco oraz wygładzająco na stwardniałą i przerośniętą tkankę blizn. Jeżeli już masz Kolagen, możesz go śmiało stosować. Nie zaszkodzi (chyba, że córeczka jest uczulona na rybie białko), a może tylko pomóc.
  Dlaczego lekarz odradzał stosowanie kolagenu?

 • Anonim
  Posted 1 21:22 0Likes

  Witam
  Dziękuję za odpowiedz. Lekarz twierdził, że u małych dzieci kolagen naturalnie wytwarza się w b. dużych ilościach a bliznowce tworzą się z nadmiaru kolagenu, wię c podawanie dodatkowego kolagenu u tak małego dziecka może zaszkodzić? Ale jakoś nie do końca mnie przekonał. Spróbuję. Pozdrawiam serdecznie.
  Asia

Leave a Reply