Najlepsze zabiegi odmładzające dla skóry dojrzałej

kąpieliSzukasz zabiegów odmładzających? Jakie są najlepsze zabiegi odmładzające? Zmianę zacznij od specjalnych kąpieli! Odmładzające kąpiele nawilżają skórę, odżywiają ją i ujędrniają. Dzięki kąpielom Twoje ciało będzie wyglądało piękniej, zdrowiej i znacznie młodziej. Koniecznie wypróbuj.

Jak się przygotować do kąpieli?

»» Umyj skórę żelem i opłucz. Dopiero wtedy zanurz się w kąpieli.
»» Temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni C. Jeśli nie masz termometru, włóż do wody łokieć – jeśli poczujesz przyjemne ciepło, temperatura jest właściwa.
»» Czas trwania kąpieli nie powinien przekraczać 15 minut.
»» Po kąpieli opłucz skórę wodą – naprzemiennie raz ciepłą a raz zimną wodą, później osusz ciało ręcznikiem – delikatnie je oklepując.
»» Na koniec, w ciągu 5 minut od wyjścia z wanny, gdy pory skóry są jeszcze otwarte, nałóż balsam lub oliwkę. Wtedy kosmetyk zadziała lepiej.

»» Aby kąpiel była bardziej aromatyczna i relaksująca, dodaj do niej łyżkę olejku zapachowego – takiego, jaki dodaje się do ciasta, np. waniliowego, migdałowego, pomarańczowego.

RODZAJE KĄPIELI:

1.Regenerująca

Wymieszaj 2 szklanki tłustego mleka (3,2 proc.) lub maślanki  z 1 łyżką płynnego miodu, np. akacjowego. Dodaj szklankę płatków owsianych i zmiksuj blenderem. Powstałą pastę dodaj do wanny napełnionej wodą i wymieszaj.

Dlaczego płatki?

Płatki owsiane są bogate w krzemionkę i cynk, które mocno regenerują i odżywiają skórę. Natomiast mleko zawiera kwas mlekowy – odbudowuje on płaszcz lipidowy skóry, a także pobudza w niej produkcję kolagenu.

2.Ujędrniająca

Wsyp do garnka po 1 łyżce suszonych kwiatów i ziół: rumianku, róży, szałwii, a także rozmarynu. Zalej 2 litrami wody i gotuj 30 minut. Odcedź napar i dodaj 1/2 szklanki oleju, a później wlej całość do wanny z wodą.

Dlaczego olejki?

Olejki eteryczne ziół pobudzają krążenie krwi i sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna.

3.Nawilżająca

Zalej 2 litrami wody 1/2 szklanki siemienia lnianego. Doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez około 20 minut. Pozostaw do ostygnięcia a następnie odcedź wywar i wklej do wanny. Dolej tyle wody, aby móc się w kąpieli swobodnie zanurzyć.

Dlaczego siemię lniane?

Siemię lniane zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, magnez, żelazo, witaminy B¹, B² i E. Kąpiel z wywarem z tych nasion zapobiega utracie wody z naskórka i działa kojąco na podrażnienia skóry.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.