GRANAT – SŁODKIE UZALEŻNIENIE

GRANAT – słodkie uzależnienie

Granat zwany inaczej granatowiec właściwy (Punica granatum) to krzew, który pochodzi z terenów Iranu i Afganistanu. Należy do rodziny Punicaceae. Od najdawniejszych czasów był owocem uznawanym w wielu religiach świata jako symbol nieśmiertelności, długowieczności oraz świętości.

Granat cieszy się niesłabnącą sławą jako komponent powszechnie wykorzystywany w medycynie oraz przemyśle kosmetycznym. Niegdyś stosowany w medycynie ludowej jako skuteczny środek przeciwko walce z pasożytami. Obfita literatura na temat tego składnika podaje, że jest on jednym z najlepiej przebadanych owoców, zaś naukowcy potwierdzają, że substancje w nim zawarte mają drogocenne znaczenie dla zdrowia.

Owoc granatu zawiera silne antyutleniacze: polifenole (tanina, flawonoidy), które działają przeciwko:

  • Starzeniu się komórek (atak wolnych rodników)
  • Ostrym procesom i stanom zapalnym
  • Chorobom układu sercowo – naczyniowego
  • Wirusom i bakteriom
  • Arteriosklerozie
  • Demencji, chorobie Alzheimera

Charakterystyka i pochodzenie

Granatowiec właściwy posiada ogromne właściwości adaptacyjne, dlatego też mimo, że jego pochodzenie przypisuje się Azji Środkowej, jest on uprawiany w całym regionie Morza Śródziemnego, Indiach, Chinach, Japonii, niektórych regionach Stanów Zjednoczonych, Azji Południowo – Wschodniej, Malezji oraz Rosji. Wygląda jak krzew o wielu pniach, który sięga nawet od 3 do 7 m wysokości. Zrywając owoce granatu, musimy szczególnie uważać, gdyż jego gałęzie są bardzo kolczaste. Liście charakteryzuje lancetowaty kształt, kwiaty zaś wyglądem przypominają czerwony, cylindryczny kielich.

GRANAT DOBRY NA WSZYSTKO

Oprócz szerokiego zastosowania w medycynie, w granacie można odnaleźć wysoce cenione właściwości dla piękna i urody.

Granaty są bogate w witaminę C, substancję odżywczą, która jest bardzo ważna dla zdrowia skóry, gdyż obecność tej witaminy, jest warunkiem zachodzenia procesów kolagenogenezy. Z kolei wysoka zawartość polifenoli sprawia, że produkty bogate w ekstrakt z granatu, chronią przed wolnymi rodnikami, powodującymi przedwczesne starzenie skóry.

Przepis na domową maseczkę:

Weź 2 łyżki rozgniecionych pestek granatu, dodaj 1 łyżkę soku z cytryny i miodu. Dobrze wymieszaj, aby uzyskać gładką pastę. Nałóż na skórę twarzy i szyi, pozostaw na 15 minut. Zmyj letnią wodą.

Przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze zawarte w ziarnach granatu będę świetnym panaceum na problemy skórne i wypryski trądzikowe. Pasta, składająca się z 2 łyżek pokruszonych pestek granatu i łyżki kurkumy, może zdziałać cuda!

Granat jest szeroko stosowany jako naturalny filtr przeciwsłoneczny w preparatach do opalania i po opalaniu, gdyż chroni przed negatywnymi jego skutkami. Owoc ten przeciwdziała zmianom kancerogennym skóry. Ponadto w naturalny sposób rozjaśnia przebarwienia i plamy.

Formuła tego odżywczego kosmetyku jest intensywnie nasycona naturalnymi składnikami takimi jak: atelokolagen, tropokolagen, prokolagen, perły, jagody goji, jagody acai, noni, świeże ziarna kawy, OWOCE GRANATU, zielona herbata, mangostan, Superox-C, prowitamina B.

Dzięki temu skóra odzyskuje zdolność do samoregeneracji na każdym poziomie. Staje się ujędrniona, rozjaśniona i maksymalnie nawilżona. Na powierzchni skóry powstaje membrana chroniąca przed utratą wody. W trakcie systematycznego stosowania szybko zauważysz, jak znikają zmiany skórne spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, plamy oraz przebarwienia. Naskórek będzie się szybciej regenerował niż w przypadku użycia zwykłych balsamów.

Atelokolagen Perłowy pomaga odzyskać młodszy, jędrniejszy i bardziej sprężysty wygląd Twojej skóry. Pozostawia uczucie nawilżenia i komfortu przez cały dzień.

Odkryj nowe, miękkie i jedwabiście gładkie ciało!

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.