5 mitów na temat peelingu

girl-1361904_1920Oczyszczanie. Nawilżanie. Peelingowanie. O każdym z tych pojęć krąży wiele mitów. Dziś przyjrzymy się bliżej tym dotyczącym peelingów.

Peeling trzeba wykonywać codziennie

Jest to nawet niewskazane. W wielkim skrócie w peelingu chodzi o to, aby złuszczyć martwy naskórek. Dlatego po zabiegu skóra staje się na jakiś czas bardziej wrażliwa.

Musi więc mieć czas na regenerację. Peeling najlepiej jest więc wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

Peeling może zetrzeć opaleniznę

Jeżeli stosujemy peeling zgodnie z zaleceniami nic takiego nie powinno mieć miejsca. Co więcej może on nawet pomóc utrwalić opaleniznę. Warto używać tego zabiegu przed planowaną sesją kąpieli słonecznych. Nie należy tylko zapominać o wcześniejszym użyciu kremu z filtrem. Peeling pomoże wyrównać koloryt naszego ciała.

Peeling oczyszcza skórę, więc nie trzeba jej wcześniej przemywać

Główną rolą peelingu jest nie samo oczyszczanie, a złuszczanie martwego naskórka i udrożnienie porów. Dlatego też każdy zabieg peelingu powinien być poprzedzony odpowiednim oczyszczaniem skóry.

Mam cerę naczynkową, więc nie mogę stosować peelingów

Prawdą jest, że skóra naczynkowa wymaga specjalnie dobranej pielęgnacji.  Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć do niej również zabiegi złuszczające. Warto jednak pamiętać o tym, że ten typ skóry wymaga stosowanie odpowiednich kosmetyków. Nie sięgajmy po pierwszy z brzegu peeling. Szukajmy raczej delikatnych kosmetyków.

Ważny jest także sposób aplikacji preparatu na skórę. Peelingu nie należy mocno wcierać w skórę, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia struktury naskórka. O wiele delikatniejszy efekt uzyskamy, gdy rozpuścimy martwą tkankę przy pomocy peelingu enzymatycznego. Dzięki temu nasz skór przejdzie zabieg o wiele łagodniej. Co więcej nie będzie się to też wiązało z żadnymi przykrymi dolegliwościami.

Po peelingu ciała obowiązkowo należy użyć balsamu

To zależy od składu konkretnego kosmetyku. Jeżeli peeling, którego użyłyśmy zawiera w swoim składzie drogocenne oleje lub ma bogatą, kremową konsystencję, stosowanie balsamu po złuszczaniu okaże się zwykłą stratą czasu.

Natomiast w przypadku, gdy użyty przez nas preparat takich substancji nie zawiera nałożenie balsamu nawilżającego jest niezbędne.

O autorce

Milena Chorążewska - Bloggerka, pasjonatka zdrowego stylu życia. Założyła bloga, aby dzielić się swoją pasją. Jej 7 letnie doświadczenie w zakresie medycyny naturalnej pomaga jej rozwijać projekt Adelia.